Tallinna ralli võitsid Siim Plangi ja Marek Sarapuu

Siim Plangi: Üle pika aja korralik sõit ja korralik tulemus

Ago Ahu katkestamisest: kiires kurvis riivasime kändu

Laupäeval toimuva Tallinna ralli stardirivi avab Timmu Kõrge

10. mail peetud rahvuslikul Tallinna rallil saavutasid üldvõidu N4 klassi Mitsubishi Lanceril võistelnud võrulased Siim Plangi ja Marek Sarapuu, kes juhtisid sõitu alates neljandast kiiruskatsest.

Avakatsel said parima aja kirja esimesena rajale läinud favoriidid Timmu Kõrge - Erki Pints. Timmu Kõrge ütles, et nautis rallit algusest peale: "Mulle hirmsasti meeldis. Jube äge oli! Poleks uskunudki, et suudame Mitsubishiga hakkama saada, aga väga hea enesetunne oli."

Teise kiiruskatse võitsid Egon Kaur - Erik Lepikson, kes kerkisid ühtlasi 2,6-sekundilise eduga liidrikohale. "Esimene katse oli natuke libe, polnud ka kõige enesekindlam. Oli paras meeldetuletamise katse. Teisel katsel saime päris mitmele kivile pihta ja rütmi oli raske hoida," kommenteeris Mitsubishi Lancer Evo kümnel võistelnud Egon Kaur, kes alistas rivaalid ka kolmandal kiiruskatsel. Timmu Kõrge ja Erki Pints vähendasid seal küll liidritega vahet 0,3 sekundi võrra, ent paraku jäi see katse neile ka viimaseks, sest autol purunesid mõlemad esirehvid ja ralli jätkamine ei osutunud võimalikuks. "Paar kilomeetrit enne katse lõppu purunes üks esirehv ja natukene hiljem ka teine. Rehvid läksid katki rööpa sees pidurdamise pealt," lausus Kõrge. "Tagavararatast oli meil autos kaasas paraku ainult üks," põhjendas ta ralli katkestamist.

Järgmisel, neljandal kiiruskatsel purunes rehv ka rallit juhtinud võistluspaari Kaur - Lepikson võistlusautol ning sealt tuli neile ligemale minutiline ajakaotus. Samal katsel jätsid ralli viiendalt kohalt pooleli Ford Fiestaga võistelnud vennad Ago Ahu - Kalle Ahu. Katse võitsid Siim Plangi - Marek Sarapuu, kes asusid ühtlasi 17,4-sekundilise eduga rallit juhtima R4 klassi Fordil võistelnud Raul Jeetsi ja Andrus Toomi ees. Egon Kaur - Erik Lepikson jäid nelja katse järel esikohale kerkinud võistluspaarist enam kui poole minuti kaugusele.

Raul Jeets sõnas, et märkimisväärseid riske ta võtta ei plaaninud, kuna osaleb Eesti meistrisarja arvestusse mittekuuluval rallil treeningu eesmärgil. "Meil oli valida, kas teeme kruusatesti või stardime Tallinna rallil. Otsustasime võistelda," rääkis esmakordselt Ford Fiesta R5 ralliautoga kruusal kihutanud tartlane.

Vasalemmas sõidetud viienda kiiruskatse võitsid Siim Plangi - Marek Sarapuu. Samas peetud kuuendalt katselt teenisid esimese katsevõidu Raul Jeets - Andrus Toom. Ralli seitsmes ja kaheksas katse sõideti Paldiskis. Võistlejailt nõudis see väga tõsist keskendumist, kuna tegu oli kõige kiirema katsega. Neljarattaveoliste autode keskmised kiirused ulatusid kiiruskatsel üle 120 km/h. Nagu varasemad katseid, läbiti sedagi kahel korral. Vihmamärjal kruusateel teenis enda kontosse veel kaks katsevõitu pärnakas Egon Kaur.

Ralli kaks viimast kiiruskatset sõideti Tallinna lauluväljakul. 1,6 kilomeetri pikkuse võistlusraja läbisid esimesel korral vähima ajaga Jeets - Toom, teisel korral olid nobedaimad Plangi - Sarapuu.

Esikoha absoluutarvestuses ja N4 klassis saavutasid 31. Tallinna rallil Siim Plangi ja Marek Sarapuu. Plangi märkis, et võit tuli kergemalt, kuna mitut konkurenti tabas ebaõnn: "Teiste ebaõnn aitas kõvasti kaasa."

"See oli keeruline ralli. Viperused ja tehnilised probleemid mängisid rolli. Rivaalide ebaõnn mängis Siimule šansid kätte," kommenteeris Timmu Kõrge.

Üldarvestuse teise koha ja R4 klassi võiduga lõpetasid spordiklubi Edur korraldatud võidusõidu Raul Jeets ja Andrus Toom. Tartlasi jäi võitjaist lahutama 31,1 sekundit. Egon Kaur ja Erik Lepikson olid kokkuvõttes kolmandad, kaotust võitjaile 38,4 sekundit.

Välisvõistlejaist olid seekord edukaimad N-rühma Mitsubishil võistelnud soomlased Kari Ali-Rantala - Asko Sairanen, kes üldises pingereas platseerusid neljandaks, ent teenisid välja kolmanda koha klassis N4.

Kaherattaveoliste autode üldises pingereas osutusid võitjaiks Sander Siniorg ja Annika Arnek, kes saavutasid Tallinna rallil võidu klassis N3. Absoluutses paremusjärjestuses oli Honda Civicul sõitnud rallipaar teist rallit järjest seitsmendal kohal.

Klassis E12 võitsid Allan Ilves - Kristo Tamm, klassis A6 tulid võitjaiks Roland Poom - Taavi Udevald, klassis E11 Marek Kärner - Eero Kikerpill, klassis E10 Raido Laulik - Tõnis Viidas ning klassis E9 Rainer Meus - Kaupo Vana.

Rallit alustas laupäeva hommikul Keilast 36 võistluspaari, neist õhtul Tallinna lauluväljakul finišeeris 25.