Margus Kiiver
10. mai 2014 23:11

Ott Tänak naaseb ralli viimasel päeval rajale

Tänak sõitis Argentina ralli teisel katsel teelt välja

Pärast reedest väljasõitu Argentina rallil said Ott Tänak ja Raigo Mõlder võistlemist jätkata laupäeval Rally 2 reeglite kohaselt. Paraku jäid eestlased taas raja äärde.

Drive DMACK meeskonna autode eest hoolitseva Autotek meeskonna mehaanikud suutsid auto võistlusvalmiks saada ja nii läksid Ott Tänak ja Raigo Mõlder vastu laupäevastele katsele. Kuid teine päev oli eestlastele esimesest vaid pisut pikem - nad jäid raja äärde ralli seitsmendal katsel, mis oli laupäeva teine katse.

Päeva esimesel katsel olid Tänak ja Mõlder WRC2-arvestuses kuuendad, kuid juba siis vaevasid nende võistlusautot probleemid. Katse finišis püüti tagavedrustust parandada, kuid kahjuks ei pidanud see järgmisel katsel vastu.

"Saime esimest katset sõita umbes 10 kilomeetrit, kui tundsin, et auto hakkab imelikult käituma ja see läks aina hullemaks. 10 kilomeetrit enne finišit tuli üks tagumine tugivarras kinnitusest lahti ja siis tulime juba vaikselt lõpuni. Pärast katset üritasime seda kuidagi lisaks veel rihmadega kinni panna. Saime järgmist katset sõita umbes 7 kilomeetrit, kui viimanegi polt puruks läks ja rihmad üksi seda enam kinni ei hoidnud," selgitas Tänak.

Pühapäeval on Ott Tänak ja Raigo Mõlder Rally 2 reeglitega taas rajal. Viimasel võistluspäeval sõidetakse neli katset kogupikkusega 76,78 kilomeetrit. Esimesele katsele stardib esimene auto Eesti aja järgi kell 15.56.