04. mai 2014 8:56
Naiste arvestuses alistas rivaalid Sirje Potisepp. Foto: Kaido Saul

Rapla etapp võitjate osas suuri üllatusi ei pakkunud

Järgmisel nädalal võisteldakse Rapla kardirajal

Laupäeval sõideti võidu Rapla kardirajal, kui peeti nelja erineva võistlussarja arvestusse kuulunud sprindivõistlus. Osales seekord kõigi masinaklasside peale kokku 81 sõitjat üle Eesti.

3. mail peetud Rapla rahvasprindil osales 4WD klassis 10 võistlejat. Avavooru võitis Rainer Parik, teises oli kiireim Antti Kangro ja kolmandas voorus alistas rivaalid Mait Pikkof. Helmet Palm, kellele Rapla kardirajal aastate eest oli väga keeruline vastu saada, pidi seekord leppima neljanda kohaga eelnimetatud meeste järel. Võidu teenis välja Pikkof, Kangro oli teine ja Parik kokkuvõttes kolmas.

21 osalejaga kaherattaveoliste üle 1,8-liitrise mootorimahuga autode masinaklassis saavutas võidu Ago Onton (Volkswagen Golf). Klassivõidu teenis ta välja esimese ja teise vooru võiduga, mistõttu puudus vajadus kolmandat korda starti minna. Otsustavas sõidus sai parima aja kirja Enn Kasari (Honda Civic), kes lõpetas sõidu teise kohaga Andrek Põllumäe (BMW M3) ees. Need kolm meest tegid nii valju sõitu, et Hepa Premia karikasarjas kolmel varasemal etapil poodiumile pääsenud Marko Kukuškinil seekord auhinnalaua juurde asja ei olnud. Läänlane jäi neljandaks, kuid teenis ühe punkti enam, kui Jüri Jürisaar, kes on tema peamine rivaal Lääne regiooni meistrisarjas.

Kuni 1,8-liitrise mootoritöömahuga kaherattaveoliste autode klassis alistas rivaalid Argo Kästik (Honda Civic), kes kindlustas seeläbi liidrikohta nii Hepa Premia karikasarjas kui ka Lääne regiooni meistrisarjas. Teise kohaga lõpetas Rapla rahvasprindi 2WD-V klassis Janar Kirs (Honda Civic), kolmas oli Rait Kirs (Honda Civic).

SU klassi võistlejaid oli stardis neli. Magusa võidu napsas konkurentide eest Raul Aava (VAZ 2107), kes tagas endale esikoha esimese ja teise vooru võiduga. Kolmandas voorus, mil Aava enam rajale ei läinud, osutus kiireimaks mitme võistlussarja liider Kalle Kruusma (VAZ 21073), kellel teine voor väga hästi ei õnnestunud. Teine tulemus esimesest voorust ja kolmanda vooru võit tagas talle aga etapil teise koha Peeter Pärtma (VAZ 2105) ees.

Moskvitšide klassis võttis mõõtu 7 meest. Võitjaks tuli Heigo Tinno (IZ 412), teine oli Martin Juhe (IZ 2715) ning kolmas oli Martin Seljamäe (AZLK 2140 SL).

Naisvõistlejaist osutus parimaks Sirje Potisepp (Honda Civic), kel Lääne regiooni meistrisarjas oli juba eelnevalt ette näidata kaks võitu. Vaid Haapsalu etapil tuli tal tunnistada Margit Mäekivi paremust. Seekord oli Margit Mäekivi (Honda Civic) kõigis kolmes voorus teine, tasuks samuti teine koht. Kolmanda kohaga lõpetas Rapla Kardiraja poolt korraldatud võidusõidu seekord Marin Aarn (Volkswagen Golf).

Kuni 18-aastaste noorte jõukatsumises jäi taaskord peale Kaspar Kasari (Honda Civic). Lauri Peegel (Honda Civic Type-R), kes tänavu konkurenti võitnud vaid Otepääl, pidi taaskord leppima teise kohaga. Kolmanda tulemusega lõpetas Rapla rahvasprindi Kaspar Kaasan (Opel Astra). Täpselt sellises järjestuses hoiavad poisid kõrgemaid kohti ka varem märgitud võistlussarjades. Lääne regiooni meistrivõistlustel on siiski võrdselt punkte nii Kasaril kui ka Peegelil.