Võrumaa talveralli võitsid Timmu Kõrge ja Erki Pints

Raul Jeets: Me plaanisime sõita oluliselt kiiremini

Rasmus Uustulnd saavutas Võrumaal klassivõidu

«Koostöö sujus iga kilomeetriga aina paremini»

Sander Pärn stardib Võrumaa rallil briti kaardilugejaga

Võrumaa talverallile registreerus 67 meeskonda

Võrumaa talveralli peetakse jaanuari asemel veebruaris

Pühapäeval peeti Võrumaal Eesti autoralli meistrivõistluste avaetapp, kus esmakordselt saavutasid üldarvestuses esikoha Timmu Kõrge ja Erki Pints MM-Motorsport meeskonna ralliautol Ford Fiesta R5.

Kaheksast katsest koosnenud ralli sõideti korralikes talvetingimustes, millele andis oma lisa ööl vastu pühapäeva maha sadanud lumi.

Ralli esimestel katsetel näitasid head kiirust Roland Murakas - Kalle Adler (Mitsubishi Lancer Evo 10), kes juhtisid rallit kuni kolmanda kiiruskatseni. Timmu Kõrge - Erki Pints möödusid neist kolmandal katsel. Neljanda katse järel asusid liidriks taas Murakas ja Adler, kuid viienda katsega asusid taas rallit juhtima Kõrge ja Pints, kes säilitasid selle koha kuni ralli finišini, edestades konkurente lõpuks 16 sekundiga. Eelmisel aastal Võrumaa talverallil N4 klassis esikoha saavutanud Kõrge ja Pintsi jaoks on see esimene ralli üldvõit.

"Oli üsna keeruline ralli, esimeses pooles harjusime uue autoga ja uute rehvidega. Teises pooles saime tunde juba päris heaks, kuid tööd on veel palju teha. Ralli otsustavad hetked olid vast eelviimasel katsel, mille võitsime, katsete teised läbimised sobisid meile paremini. Ka viimasel katsel pingutasime kõvasti ja saime punktikatse võiduga kolm lisapunkti. Kodusele hooajale on tehtud hea algus," rääkis Kõrge.

Roland Murakas ja Kalle Adler teenisid ralli teise ja N4 klassi esimese koha. Ralli viimasel, katsel, mis oli Võrumaa talveralli punktikatseks, olid nad oma klassi teised.

"Hea lahing oli," märkis Murakas. "Seekord jäi Timmu peale. Kuid oleme siiski rahul, sest tegu oli keerulise ralliga ja katsete osas, ka samade katsete teisel läbimisel oli väga palju muutusi teeoludes ja see oli paras pähkel."

Kolmandale koha ja klassi N4 teise tulemusega lõpetasid Võrumaa talveralli Markus Abram - Rein Jõessar (Mitsubishi Lancer Evo 10), kellele on see esimeseks poodiumikohaks sportrallil absoluutarvestuses. Kaotust võitjatele kogunes neil 54,3 sekundit.

"See oli meil mõttes küll, et võiks ralli poodiumil lõpetada ja saime sellega hakkama. Eelmisel aastal sai neljaveolise autoga õpitud ja kiirust kogutud, nüüd on seda vaja realiseerima hakata," lausus Abram.

Üldarvestuse neljas koht ja N4 klassi kolmas koht kuulus Siim Plangile ja Marek Sarapuule (Mitsubishi Lancer Evo 10), kes võitsid N4 klassis viimase punktikatse. Viiendad olid Raul Jeets - Andrus Toom (Ford Fiesta R5) ja kuuendad klassi E12 kiireimad Hendrik Kers - Viljo Vider (Mitsubishi Lancer Evo 5).

Absoluutarvestuse seitsmenda kohaga lõpetasid talveralli Sander Siniorg - Annika Arnek (Honda Civic Type-R), kes võtsid klassi 2WD 2000 võidu. Nende järel lõpetasid Võrumaa talveralli klassi E11 võitjad Ago Ahu - Kalle Ahu (BMW M3). 2WD 1600 klassis võitsid Rasmus Uustulnd - Imre Kuusk (Ford Fiesta R2). E10 klassis finišeerisid võitjaina Martin Saar - Allar Heina (VW Golf), E9 klassis Janar Tänak - Janno Õunpuu (Lada VFTS) ning veokate klassis E13 Toomas Repp - Oliver Ojaveer (GAZ 53).

Võistkondlikus arvestuses tuli võitjaks MM-Motorsport.