18. veebruar 2014 10:40

Rasmus Uustulnd saavutas Võrumaal klassivõidu

Võrumaa talveralli võitsid Timmu Kõrge ja Erki Pints

Võrumaa talverallil startis A6 klassis 7 autot, millest finišisse jõudis kaks. Klassivõiduni jõudsid esmakordselt saarlased Rasmus Uustulnd ja Imre Kuusk, kelle võistlusvahendiks Ford Fiesta R2.

A6 klassis osalenuist jäi võistlus esimesena pooleli ekipaažil Niko-Pekka Nieminen - Kuldar Sikk, kelle autol purunes teisel kiiruskatsel raja äärsesse kraavi sattudes vedrustus. Neljandal katsel jätsid ralli tehniliste probleemide tõttu pooleli Kenneth Sepp - Tanel Kasesalu, kes varem katkestanud konkurentide juures olid oma Citroeni korra ka parema külje peale keeranud. Võistluse jätsid mõni aeg hiljem tehnika purunemise tõttu pooleli ka Kristen Kelement - Alari Jüriöö ning Roland Poom - Taavi Udevald.

Viimase, arvult kaheksanda katse eel oli A6 klassi sõitjaist võistlustules veel kolm meeskonda. Liidrid olid otsustava katse eel Rasmus Uustulnd - Imre Kuusk, kes olid asunud võistlust juhtima teise kiiruskatse järel. 4,5 sekundilit kaotasid neile lätlased Kristaps Feldmanis - Andris Velme. Neist omakorda 23,3 sekundi kaugusele jäid Sander Pärn - James Michael Morgan, kes mootoririkke tõttu powerstage kiiruskatset sõita ei saanudki.

Nii pidi võitja 2WD 1600 arvestuses selguma 18-aastaste rivaalide omavahelises mõõduvõtus. Lõunanaaber viimasel katsel Uustulndi 3,3 sekundiga edestas, kuid võitjaks osutus saarlane 1,2-sekundilise eduga.

Rasmus Uustulnd lausus, et ralli lõpus kruvis lätlane tempo üles ja etapivõit polnud sugugi kindel. "Endalegi üllatuseks olime siin pärast päeva esimest poolt klassiliidrid ja vahe oli ka selline enam-vähem, aga kui tulid pimedad katsed, siis lätlane sõitis ikka päris kiiresti," sõnas Uustulnd. "Meil oli tuledega natuke probleeme ja selle tõttu jäi ka kiirus vähe vajaka. Aga lõpp hea, kõik hea. Klassivõit tuli ära nibin-nabin."

Esmakordselt sportrallil klassivõiduni jõudnud saarlane ütles, et võistlus osutus arvatust keerulisemaks ja pisemaid vigu tuli ette üsna palju. "Katsed olid ikka hästi libedad. Siis oli päris raske vahepeal, aga tulime toime!" Uustulnd lisas, et olulist rolli mängis sel korral auto ettevalmistus: "Tahaks tänada mehaanikuid, kes tegid uskumatult head tööd. Üksinda ma autot poleks ralliks valmis jõudnud."