13. august 2013 16:11

Kasari rahvasprindil osutus kiireimaks Mait Pikkof

Sprindihooaja põnevaima duelli pidasid Tölp ja Kästik

Hepa Premia karikasarja otsustav etapp ukse ees

Pühapäeval asus Läänemaal Kasari rahvasprindi etapil starti ühtekokku 71 võistlejat 8 erinevas võistlusklassis. Parima tulemusega lõpetas 2250 m pikkusel rajal peetud võistluse Mait Pikkof.

Võistluspäeva avasid 7 noorteklassi sõitjat, kellest tulemuse sai kirja 6. Kiireimad olid Saaremaa noormehed Karmo Salong ning Sander Sepp. Kolmanda koha saavutas J18 klassis Raplamaa noormees Kaspar Kasari.

Kõige enam osavõtjaid oli masinaklassides 2WD-A ning 2WD-B, kus kummaski sai tulemuse kirja 14 sõitjat. Nn väikeste klassis saavutas võidu Karel Tölp. Tihedas ja kolmanda vooruni kestnud konkurentsis pidi talle alla vanduma Argo Kästik. Kolmanda koha saavutas Meelis Marmor.

2WD-B klassis võidutses Sander Siniorg Raido Subi ning kohaliku mehe Valmar Gildeni ees.

Naiste arvestusklassis saavutas esikoha juba 14. hooaega rahvasprindis võistlev Sirje Potisepp. Talle järgnesid Marin Aarn ja Margit Mäekivi. Samad võistlejad on Kasari rahvasprindil esikolmikus ka varasematel aastatel.

Moskvitšide klassis võttis võidu Heigo Tinno. Martin Juhe oli kokkuvõttes teine ning Tarmo Kikkatalo kolmas. SU klassis tagas endale kahe viimase vooru võiduga esikoha Rainer Meus, kellel avavoor tünnipuute tõttu lisandunud karistuse pärast aia taha läks. Teine ja kolmas koht selles klassis kuulusid läänlastele - Madis Kruusmale ning Egert Jakobile.

4WD klassis alistas rivaalid Mait Pikkof. Aiko Aigro oli teine ning Are Uurimäe kolmas.

Viimasena asusid starti kaherattaveolised sportklassi autod. Kiireimaks osutus Fordil võistelnud Karl Martin Volver. Talle järgnesid Kasper Koosa ja kolmandana Marko Heinoja.

Auhinnalaud oli korraldajate sõnul üks rikkalikumaid, mida rahvasprintidel nähtud. Lisaks loositi kõikide osalejate vahel välja 18 eriauhinda. Võistluse toimumisele aitasid kaasa Valvoline, T-Puhtax, Gerd ITC, QLS Eesti ja NB Quality ning Martna vallavalitsus, Peri, Lääne Teed, HePa, Üdruma autoteenindus, Saku Läte ja Vesiroosi pubi.

Tehnilise uuendusena sai sel korral interneti teel otse kuulata Marti Rillo kommentaare. Samuti said huvilised jälgida jooksvaid aegasid KR Racingu kodulehelt või kuvatuna ekraanile hooldusalal asunud telgis.