Lõuna-Eestis võitsid Georg Gross ja Raigo Mõlder

Eestis peetakse Euroopa meistrisarja rallietapp

Jari-Matti Latvala: Olen selle autoga sõitmisest unistanud

Sander Pärn loodab Lõuna-Eesti teedelt klassivõitu

Estonia rallil plaanib startida 136 meeskonda

NB Quality rallitiim osaleb Estonia rallil uue autoga

Martin Kangur ja Karl Kruuda Estonia rallil Ford Fiesta R5 roolis

19.-20. juulil Otepääl ja selle ümbruses peetud Eesti autoralli meistrivõistluste etapil saavutasid esikoha Georg Gross ja Raigo Mõlder, kes jätsid Estonia ralli võidu pärast kaht aastat taas Eestisse.

auto24 Estonia rallit avakatsest alates juhtima asunud Georg Gross - Raigo Mõlder (Ford Focus RS WRC 08) olid teisel päeval esimesena rajal. Pärast viimast, arvult üheksandat katset kuuluski neile üldvõit ja Eesti Autospordi Liidu president Ari Vatanen andis neile üle spetsiaalse auto24 Rally Estonia võidukiivri.

"Oleme rahul kogu nädalavahetusega," kinnitas Gross. "OT Racing meeskond töötas perfektselt, tehnika toimis. Hommikul ei saanud ennast korralikult käima ja andsime pisut aega ära, kuid sealt edasi juba asjad sujusid. See on minu senise karjääri suurima ralli võit ja kindlasti üks olulisemaid."

Teise koha ja klassivõiduga R4 arvestuses lõpetasid rallivõistluse Karl Kruuda - Martin Järveoja (Ford Fiesta R5), kes kaotasid üldvõitjaile 39,3 sekundit. Nad suutsid näidata häid aegu ja võitsid kaks päeva esimest katset. Eelviimasel katsel möödusid nad N-rühma liiderpaarist Aleksei Lukjanuk - Aleksei Arnautov (Mitsubishi Lancer Evo 9), keda nad edestasid ralli lõppedes 2,4 sekundiga. Venelased olid omakorda aga N4 klassi kiireimad, edestades viimase kiiruskatse võitnud duot Egon Kaur - Erik Lepikson (Mitsubishi Lancer Evo 10) poole minutiga.

Viienda tulemuse sair kirja Martin Kangur - Andres Ots (Ford Fiesta R5), kuuendad olid Timmu Kõrge - Erki Pints (Mitsubishi Lancer Evo 9). Valusa tagasilöögi elasid üle Rainer Aus - Simo Koskinen (Mitsubishi Lancer Evo 9), kes katkestasid võistluse viimasel katsel viiendalt kohalt käigukasti probleemide tõttu.

Esirattaveoliste autode arvestuses said väga kindla võidu Sander Pärn - Ken Järveoja (Ford Fiesta R2), kes sellega kogusid kõvasti kindlust enne Soome MM-rallil startimist. Nende edu Rainer Rohtmetsa ja Rauno Rohtmetsa (Citroen C2 R2 MAX) ees oli ligemale kaks minutit. Kolmandad selles pingereas Rasmus Uustulnd - Imre Kuusk (Ford Fiesta R2).

Rahvuslikus E-rühmas käis duell meeskondade Ago Ahu - Kalle Ahu (BMW M3) ning Einar Laipaik - Siimo Suvemaa (BMW M3)vahel. Laipaik ja Suvemaa aga katkestasid võistluse tehniliste probleemide tõttu kuuendal katsel. Võitsid vennad Ahud. Teise tulemusega lõpetasid ralli Toomas Vask - Alar Tatrik, kolmandad olid Andrus Vahi - Alo Ivask.

Veoautod sõitsid auto24 Estonia ralli raames neli kiiruskatset. Võitjatena finišeerisid Aare Müil - Tiit Vanamölder.

Paralleelselt toimunud Euroopa historic-rallil läksid favoriitidena rajale Jari-Matti Latvala - Asko Sairanen. Paraku murdus nende Audi Quattrol seitsmendal katsel käigukang, sees oli vabakäik ja kulus hulk aega, enne kui mehed said masinale kolmanda käigu sisse. See tähendas et võiduni jõudsid Ville Silvasti - Jonne Halttunen (Porsche 911 RS). Nemad olid ühtlasi ka teise kategooria võitjad. Esimeses kategoorias võitsid Pasi Koskinen - Jouni Niutanen (Ford Escort GT 1300), kolmandas kategoorias Mika Turkki - Timo Hantunen (Opel Ascona 400) ja neljandas kategoorias osutusid parimaiks Valter Jensen - Erik Pedersen (Lancia 037).