20. juuli 2013 0:09

Ralli avapäeva lõpetasid liidrikohal Gross ja Mõlder

Karl Kruuda üllatas kiiruse ja katsevõiduga

auto24 Estonia ralli esimesel päeval sõitsid modernsed autod kolm kiiruskatset. Olud olid väga muutuvad, vihmahood vaheldusid päikesepaistega. Kaks esimest katset sõideti kruusal, päeva kolmas katse Otepääl ja selle lähiümbruse asfalteedel.

Liidritena lähevad teisele päevale vastu Georg Gross - Raigo Mõlder (Ford Focus RS WRC 08). Võitsid nad kaks esimest katset, kuid Otepää linnakatsel tuli tunnistada Karl Kruuda - Martin Järveoja (Ford Fiesta R5) paremust. Päeva lõpuks oli üldliidrite edu viimase katsega teiseks tõusnud N4 klassi kiireimate võistlejate Aleksei Lukjanuki ja Aleksei Arnautovi (Mitsubishi Lancer Evo 9) ees on 13,2 sekundit. Absoluutarvestuse kolmandal positsioonil lõpetasid avapäeva Egon Kaur - Erik Lepikson (Mitsubishi Lancer Evo 10), kes N4 klassi parimatele kaotasid 6,7 sekundit.

Esiveoliste autode arvestuses läbisid kolm kavas olnud katset vähima ajaga Sander Pärn - Ken Järveoja (Ford Fiesta R2), edestades Rainer Rohtmetsa ja Rauno Rohtmetsa (Citroen C2R2 Max) 31 sekundiga.

Rahvuslikus E-rühmas asusid rallit juhtima Ago Ahu - Kalle Ahu (BMW M3). Einar Laipaik - Siimo Suvemaa (BMW M3) jäid vendadele alla 5,6 sekundiga. Veoautode klassis olid kiireimad Taavi Niinemets - Esko Allika.

Historic-autode Euroopa meistrivõistluste etapi avapäeval läbiti kaks kiiruskatset. Liidrikoha hõivasid Jari-Matti Latvala - Asko Sairanen (Audi Quattro). Neil möödus päev probleemivabalt. Valter Jensen -Erik Pedersen (Lancia 037), kes avapäeva järel teisel positsioonil, kaotasid neile ühe minuti ja 3,9 sekundit.

Laupäeval sõidetakse auto24 Estonia ralli nii modernsete kui ka historic-autode võistluses kuus kiiruskatset. Esimene historic-auto stardib esimesele katsele kell 9.48, esimene modernne auto kell 11.15. Historic-ralli võitjaid saab tervitada Tehvandi staadionil kell 16.30, auto24 Estonia ralli võitjapaar sõidab poodiumile kell 18.