20. aprill 2013 15:49
Markko Märtin - Kristo Kraag Moskvas peetud rallivõistluse kiiruskatsel. Foto: rallyshow.ru

Novikov sai Märtinist Moskvas 1,1 sekundiga jagu

Eestlased stardivad Moskvas rallimeistrite šõul

Moskvas rallimeistrite šõu raames peetud võidusõidul, kus aja peale läbiti kuus kiiruskatset, saavutas esikoha mullune võitja Jevgeni Novikov, alistades Markko Märtini 1,1 sekundiga.

"Rally Masters Show 2013" raames peetud rallit alustasid tempokalt Jevgeni Novikov - Ilka Minor. Neljandal kiiruskatsel, pärast ratta alt ära sõitmist Ford Focus RS WRC ralliautoga kihutanud meeste õnn korraks pöördus ja liidriks tõusid katse võitnud Markko Märtin - Kristo Kraag. Samuti Ford Focus RS WRC ralliautol võistelnud eestlased jäid liidrikohale viimase katseni, mil rivaalid neist taas möödusid. Novikov oli otsustanud riskida, kuna kaalul oli võit. Lõppresultaadiks märgiti võitjaile aeg 21 minutit ja 48,7 sekundit. Eestlased jäid neile alla 1,1 sekundiga.

Kolmanda tulemusega lõpetasid sõidu Vassili Grjazin - Dmitri Tšumak, keda jäi esikohast lahutama 24,9 sekundit. Üldarvestuse neljas koht ja klassivõit 4000N arvestuses kuulus lätlastele Māris Neikšānsile ja Bersinš Ringoldsile.

Samuti 4000N klassis sõitnud Siim Plangi - Gabriel Müürsepp lõpetasid võistluse üldarvestuse kümnenda kohaga. Üldvõitjaist jäi ASRT ridades Mitsubishi Lanceriga võistelnud eestlasi lahutama minut ja 29,3 sekundit.

Meie veokameestest osutusid parimaiks Aare Müil - Raivo Poom, kes üldises pingereas platseerusid 27. kohale. Historic-autode klassis Moskvitš 408-ga sõitnud Toomas Henk - Alar Hermanson olid omas masinaklassis kokkuvõttes neljandad.