11. veebruar 2013 14:51

Aiko Aigro osutus Piirsalu rahvasprindil võitmatuks

Piirsalu rahvasprindi stardirivi avab Rain Rannala

Hooaja esimene rahvasprint peetakse Piirsalus

9. veebruaril algasid Piirsalus Eesti Autospordi Liidu rahvasprindi karikavõistlused. Avaetapil tegi kõige kiiremat sõitu Aiko Aigro, kes sel talvel konkurente alistanud erinevatel võidusõitudel.

4WD klassis osales 9 võistlejat, kellest tulemuse kirja sai 8. Esikoha saavutas Aiko Aigro (Mitsubishi Lancer Evo 6), kindlustades etapivõidu esimese ja teise vooru võiduga. Rain Rannala (Mitsubishi Lancer Evo 9) oli teine ning Helmet Palm (Mitsubishi Lancer Evo 8) kolmas.

Seega teenis läinud aastal autospordi liidu rahvasprindi karikasarjas Rain Rannala paremust tunnistama pidanud Aiko Aigro uue hooaja esimeselt etapilt maksimumpunktid. Et võistlus kuulus teise etapina ka Hepa karikavõistluste ning Lääne regiooni meistrisarja arvestusse, kasvatas avaetapil võidutsenud mees oma edu ka neis võistlussarjades.

11 osalejaga masinaklassis 2WD-B, kus võisteldakse tänavusest hooajast üle 1,8 liitrise mootoritöömahuga kaherattaveolistel autodel, sai Piirsalu rahvasprindil konkurentidest jagu Enn Kasari (VW Golf). Eero Labotkin (VW Golf GTi) lõpetas võistluse teise kohaga, kolmas oli Marek Järlak (Seat Ibiza).

Nn väikeste klassis võttis kindla võidu Karel Tölp (Honda Civic). Kolme hulka mahtusid veel Argo Kästik (Honda Civic) ja Siim Kortsten (Honda Civic).

Nelja naisvõistleja omavahelise mõõduvõtu võitis Marin Aarn (VW Golf). Kahes voorus saarlanna paremust tunnistama pidanud mullune karikavõitja Sirje Potisepp (Honda Civic VTi) oli teine. Teises sõidus konkurente edestanud Tiina Ehrbach (VW Golf) platseerus kokkuvõttes kolmandaks.

Ka mossemehed selgitasid võitja heal kiirel ja tehnilisel rajal, kus eksimisi ei tohtinud lubada, sest need võisid lõppeda lumevallis. Seda sai omal nahal tunda näiteks Martin Seljamäe, kes rajalt väljasõidu tõttu teisest voorust aega kirja ei saanudki. Seekord osutus ML klassis parimaks Heigo Tinno (IZ 412 IE). Järgnesid Ermo Jeedas (IZ 2715) ja kolmandana Martin Juhe (IZ 2715). Moskvich Liiga klassis võistelnuil olid seekord kaalul koguni viie võistlussarja punktid.

Kuue võistlejaga SU klassis saavutas võidu Kalle Kruusma (VAZ 21073). Teise koha punktid teenis Urmas Roos (AZLK 2140), kolmas oli Bruno Jakobi (VAZ 2107).

J18 klassis startis seekord vaid kaks võistlejat: Kaspar Kasari (VW Golf) ja Lauri Peegel (Honda Civic Type-R). Kahe noorvõistleja omavahelise duelli võitis Kasari.