Loe kommentaare (1)
4WD klassis alistas rivaalid Edgar Jõgi. Foto: Madis Källe

Taaskord kihutati Haapsalu külje all merejääl

Järgmine Haapsalu jäärajavõistlus sel pühapäeval

Läänemaa jääraja meistri- ja karikavõistluste teine etapp sõideti 20. jaanuaril. Nagu avaetapp, viidi ka see võistlus läbi Igaühe Terviseklubi korraldusel Haapsalu lahel merejääl.

13. jaanuaril alanud Läänemaa meistri- ja karikavõistlused jätkusid sel pühapäeval peetud teise etapiga. Kokku osales 82 võistlejat, kellest mõni tegi sõidu kaasa mitmes arvestusklassis. Seekord peeti enam kui 30 cm paksusel merejääl kaks vooru, mistõttu iga eksimus rajal tähendas kehvemat lõpptulemust - mõlema sõidu ajad liideti.

Kõige enam oli osalejaid klassis 4WD. Esimese etapi võitnud Silver Sõmer pidi seekord leppima teise kohaga, kuna temast nobedamalt läbis 6,9 km pikkuse võistlustrassi mõlemal korral Edgar Jõgi, kel oli samuti roolida Daihatsu Charade. Kolmanda tulemuse sai kirja Rainar Leibak Mazdal. Aastaid jäärajavõistlustel karikaid korjanud Helmet Palmi osaks jäi kaheksas koht.

Esirattaveoliste autode klassis osutusid parimaiks VW Golfil võistelnud Valmar Gilden, kellele järgnes Eero Labotkin. Kolmandaks platseerus Seat Ibizal sõitnud Rene Kanniste.

Tagarattaveoliste autode klassis teenis võidukarika BMW-l võistelnud Reigo Kleemann. Teise kohaga lõpetas võidusõidu Herki Ilves, kolmas oli Konstantin Vedennikov.

SU klassis asus võitu püüdma 11 meest. Võidu teenis Sander Ilves autol VAZ 21063. Kolme sekka mahtusid veel Kalle Kruusma ning Siim Hiieväli.

Kümne noore omavahelise lahingu võitis Karmo Salong. Nissan Sunnyl võistelnud saarlane edestas teise tulemuse kirja saanud läänlast Keven Serbinit 19 sekundiga. Kolmanda kohaga lõpetas Haapsalu jäärajavõistluse J18 klassis Egert Jakobi.

Seitsme naisvõistleja hulgast osutus edukaimaks Piret Gilden. Koha kolme hulgas võitlesid endile välja veel Katrin Hattu ning Ly Märss.

Lisaks anti seekord välja veel üks karikakomplekt - arvestusvälises klassis 2WD sport. Võitjaks tuli ses masinaklassis VW Golfil sõitnud Marko Heinoja, kellele järgnesid Reigo Kleemann ja Sven Andevei.

Läänemaa meistri- ja karikavõistluste kolmas etapp jäärajasõidus toimub 27. jaanuaril.