Mulgi ralli võitsid Siim Plangi ja Marek Sarapuu

Lukjanuk asus rallit juhtima 7,5-sekundilise eduga Kõrge ees

Täna antakse Viljandist start järjekordsele autorallile

UKU Mulgi ralli stardirivi avavad külalisvõistlejad

Viljandimaal sõidetaval rallil kavas uued kiiruskatsed

Timmu Kõrge: Viljandis tahaks ikka kihutada!

Eesti autoralli meistri- ja karikavõistluste eelviimasel etapil saavutasid võidu Siim Plangi ja Marek Sarapuu. Sõitu kuuenda katseni juhtinud Aleksei Lukjanuk - Aleksei Arnautov kaotasid võidušansid väljasõidu tõttu.

Ralli teine võistluspäev kujunes võitu jahtinud külalisvõistlejaile dramaatiliseks. Liidrina rajale läinud Venemaa rallipaar Aleksei Lukjanuk - Aleksei Arnoutov (Mitsubishi Lancer Evo 10 R4) kaotas kuuendal kiiruskatsel väljasõidu tõttu sedavõrd palju aega, et üldarvestuse kõrgete kohtade jagamisel enam kaasa rääkida ei saanud. Külalisvõistlejad võitsid küll veel ralli seitsmenda kiiruskatse, kuid kokkuvõttes tuli neil leppida 32. kohaga.

Pärast venelaste ebaõnne jätkus duell Siim Plangi - Marek Sarapuu (Mitsubishi Lancer Evo 10) ja lätlaste vahel. Jānis Vorobjovs - Guntars Zicāns (Mitsubishi Lancer Evo 10) aga sõitu ei lõpetanud, katkestamise põhjuseks mootori purunemine viimasel katsel.

UKU Mulgi ralli võitjaina finišeerisid Viljandis Siim Plangi - Marek Sarapuu. Üldarvestuse ja N4 klassi teise tulemuse said kirja Timmu Kõrge - Erki Prints (Mitsubishi Lancer Evo 9), keda jäi võitjaist lahutama 12,2 sekundit. N4 klassi kolmanda kohaga lõpetasid võistluse paljude rivaalide katkestamise tõttu üllatuslikult Mait Maarend - Mihkel Kapp (Mitsubishi Lancer Evo 10), keda jäi võitjaist lahutama 19 minutit.

Üldarvestuse kolmanda kohaga lõpetasid kahepäevase ralli E-rühmas võistelnud Ago Ahu - Kalle Ahu (BMW M3). Klassis E11 saavutasid vendade järel teise koha Viljar Ventsel - Kristjan Värv (BMW M3), kes absoluutses paremusjärjestuses olid neljandad.

Absoluutarvestuses viienda tulemuse said kirja Allan Ilves - Meelis Orgla (Mitsubishi Lancer Evo 8), kellele kuulus võit klassis A8. Kuuenda kohaga lõpetasid sõidu E12 klassi parimad Raul Viilo - Taivo Tuusis (Subaru Impreza WRX STi). N3 klassi võitjad Kristo Subi - Teele Sepp (Honda Civic Type-R) olid kaheksandad, E10 parimad Lembit Soe - Ahto Pihlas (Toyota Starlet) üheksandad ning A7 klassi võitjad David Sultanjants - Jaan Põldsepp (Honda Civic Type-R) kümnendad.

Klassis A6 teenisid võidu Rainer Rohtmets - Rivo Hell (Citroen C2 R2 Max). Rahvuslikus masinaklassis E9 tulid võitjaiks Jaan Pettai - Raino Verliin (Lada Samara).

Rallit alustas 54 autot, neist finišisse jõudis 34.