Grossi Toidukaubad Viru ralli stardirivi avab Georg Gross

Uuenenud Kehala ringil on hea võimalus rallit jälgida

Eesti meistrisari jätkub Rakvere ümbruses sõidetava ralliga

Grossi Toidukaubad Viru ralli üldvõit kuulus Rainer Ausile ja Simo Koskinenile. Ühtlasi kuulus Mitsubishi Lancer Evo üheksal kihutanud meestele esikoht masinaklassis N4.

Klassis N4 toimus ralli teisel päeval mitmeid kohamuutusi, kuid üldarvestuse osas leidsid olulised sündmused aset eelviimasel katsel. Esimese ja teisena rajale läinud Georg Gross - Raigo Mõlder (Ford Focus RS WRC 08) ja Karl Kruuda - Martin Järveoja (Ford Fiesta S2000), kes olid absoluutarvestuses esimesel ja teisel kohal, katse finišisse ei jõudnud. Gross - Mõlder pidid sõidu pooleli jätma mootori purunemise tõttu, Kruuda - Järveoja edasisele sõidule tõmbas kriipsu peale vedrustuse purunemine. Nii tõusid ralli liidriteks Aleksei Lukjanuk - Aleksei Arnautov, kelle edu enne viimast katset oli teisel kohal olevate Rainer Ausi ja Simo Koskineni ees 13,8 sekundit. Kuigi Tallinna rallil võidutsenud külalisvõistlejad lõpetasid Lääne-Virumaa teedel peetud võidusõidu kokkuvõttes parima ajaga, ei kuulunud ralli võit neile. Rallijärgne tehniline kontroll tuvastas, et venelaste Mitsubishi Lancer Evo 9 väljalase ei vasta rahvusvahelistele tehnilistele tingimustele ja meeste tulemus tühistati. See tähendas, et Grossi Toidukaubad Viru ralli võitjaiks tulid Rainer Aus - Simo Koskinen.

"Ega selline võit õiget võidutunnet ei tekita, kuid reeglid on kõigile järgmiseks," kommenteeris Viru rallil teistkordselt üldvõiduni jõudnud Rainer Aus. "Üldiselt saime rahule jääda. Eks see hommikuse esimese katse eksimus, kus pidime korra tagurdama, jäi kripeldama. Kuid muus osas oli hea ralli."

Väga hea esituse tegid Grossi Toidukaubad Viru rallil Timmu Kõrge - Erki Pints, kes lõpetasid sõidu üldarvestuse teisel kohaga, kaotades võitjatele 7,1 sekundit. Viimasel punktikatsel kuulus neile kolmas koht.

"Olen väga rahul. Tipp-topp ralli ja tegime siin korraliku tulemuse. Suuremaid jamasid polnud ja siit on hea edasi minna järgmistele etappidele," kommenteeris saarlasest juht.

Punktikatsel said absoluutarvestuse ja klassi N4 esimese ning teise koha vastavalt Siim Plangi - Marek Sarapuu (Mitsubishi Lancer Evo 10) ning Jānis Vorobjovs - Guntars Zicāns (Mitsubishi Lancer Evo 10). Eestlased olid kokkuvõttes viiendad ja lätlased neljandad. Nende ees, kolmandal kohal lõpetasid tänavuse Viru ralli Roland Murakas - Kalle Adler (Mitsubishi Lancer Evo 10).

A6/N3 klasside ühises arvestuses oli samuti seis põnev kuni finišini. Ainsate lätlastena A6 klassis võistelnud Ralfs Sirmacis - Maris Kulšs (Ford Fiesta), kes lõpetasid avapäeva Markus Abramist ja Jarmo Võsast (Honda Civic Type-R) vaid paari sekundi kaugusel, kaotasid aega teise päeva algul. "Meil ei olnud õigeid rehve all, nii kaotasime juba teise päeva algul hulgaliselt sekundeid," nentis Sirmacis.

Südi sõitu teinud Markus Abram - Jarmo Võsa võitsid A6/N3 klasside ühisarvestuses. 6,3 sekundiliga jäid neile alla teise tulemuse kirja saanud Kristo Subi - Teele Sepp (Honda Civic Type-R). Kolmas koht selles arvestuses kuulus Rainer Rohtmetsale ja Rivo Hellile (Citroen C2). Samad meeskonnad samas järjestuses jagasid ära ka viimase punktikatse kohad. Markus Abram ja Jarmo Võsa kindlustasid endale järjekordsete maksimumpunktidega enne hooaja viimaseid osavõistlusi ka Eesti meistritiitli.

Rahvuslikus E-rühmas liidrikoha haaranud AgoAhu - Kalle Ahu (BMW M3) olid võistluse sunnitud viimasel katsel katkestama diferentsiaali probleemde tõttu. Nii tõusid klassivõitjateks saarlased Lembit Soe - Ahto Pihlas (Toyota Starlet). Teised selles arvestuses olid Andrus Vahi - Alo Ivask (BMW M3) ning kolmandad Jaan Pettai - Raino Verliin (Lada Samara).

Veoautode arvestuses olid kiireimad Kristo Laadre - Priit Pilden (GAZ 51).

10.-11. augustil peetud rallil finišeeris alla 50 protsendi startinuist ehk 33 autot. Grossi Toidukaubad Viru rallit alustas 67 võistluspaari.