Thierry Neuville: Kui Mads tahab võitja kiivrit, peab ta pingutama

Ralfs Sirmacis keskendub Läti meistrisarja punktidele

Missuguse taktika valib Estonia rallil E-rühma liider?

Otepää linnakatselt tehakse otseülekanne

Eesti rallile registreerus ligemale 200 meeskonda

20. ja 21. juulil sõidetud auto24 Estonia rallil saavutasid võidu Mads Østberg ja Jonas Andersson. Teise tulemuse said kirja esmakordselt Eestis võistelnud Thierry Neuville ja Nicolas Gilsoul.

Avapäeva lõpetasid Mads Østberg - Jonas Andersson (Ford Fiesta WRC) 20,7 sekundilse eduga konkurentide ees. Thierry Neuville - Nicolas Gilsoul (Citroen DS3 WRC) napsas küll mõne katsevõidu, kuid vahe kahe MM-sarjas võistleva rallipaari vahel püsis terve laupäevase päeva enam-vähem sama. Lõpuks jäi Mads Østbergi ja Jonas Anderssoni edu 26,5 sekundile. Seega tulid nad teist aastat järjest auto24 Estonia rallil võitjaiks.

"See oli meil hea lahing Thierry’ga," märkis Mads Østberg. "Hommikul muutsime pisut seadistust, mis polnud kõige parem. Meie jaoks oli see väga oluline võistlus enne Soome MM-rallit, saime palju erinevaid seadeid testida ja ma ise sain enne Soomet enesekindlust juurde. Oli hea taas siin võistelda."

Thierry Neuville lausus, et neile oli see hea ralli: "Saime teha palju vajalikku testitööd enne Soomet ja järgmine aasta tuleb ilmselt tagasi tulla, et võitjakiiver endale saada."

Üldarvestuse kolmanda koha said Georg Gross - Raigo Mõlder (Ford Focus WRC), kes jäid võitjaile alla minuti ja 44,9 sekundiga. Eestlased võitsid ka ühe kiiruskatse.

"Meie jaoks oli see väga hea ralli ja tulemusega olen ülimalt rahul," ütles Gross. "Kusjuures, eile tundus, et sõit on parem ja täna oli n-ö mitmeid hetki. Kuid saime hakkama ja olime kolmandana finišis."

Neljas koht kuulus Martin Prokopile ja Zdeněk Hrůzale (Ford Fiesta RS WRC). Tšehhid jäid eestlastest 54,6 sekundi kaugusele. Viienda kohaga lõpetasid Lõuna-Eesti kruusateedle peetud autoralli Karl Kruuda - Martin Järveoja (Ford Fiesta S2000).

Karl Kruuda kommenteeris: "Tulemus on väga hea. Meil oli vahepeal oma kaheksa kuud pausi ja kuna läheme ka Soome MM-rallile, oli see meie jaoks väga oluline võidusõit. Kõik sujus sellel nädalavahetusel suurepäraselt."

N-rühma kiireimad olid absoluutarvestuses kuuenda koha saavutanud Kaspar Koitla - Alo Ivask (Mitsubishi Lancer Evo 9), kes jäid super 2000 autol sõitnud eestlastest 32,1 sekundi kaugusele.

Klasside A6/N3 ühises arvestuses olid kiireimad Markus Abram - Jarmo Võsa (Honda Civic Type-R) ja rahvuslikus E-rühmas Marko Mänty - Joni Mäkela (Honda Civic Type-R).