24. oktoober 2011 11:31
Noorterallis tulid meistriks Karl Jalakas - Rainer Laipaik. Foto: Pille Russi / Autoleht

Hiiumaal selgusid laupäeval kahe rallisarja parimad

Läinud nädalal selgusid Hiiu ralli järel kolme-etapilise E-Cup karikasarja ning Eesti noorteralli võitjad. Kummagi võistlussarja arvestusse kuulus tänavu kolm sõitu: Järvamaal, Viljandimaal ja Hiiumaal.

Ülekaalukalt võitis rahvusliku E-rühma autodele korraldatud võistlussarja absoluutarvestuses Ken Torn, kelle kommentaare lõppenud hooaja kohta saab lugeda teisipäeval ilmuvast ajalehest Saarte Hääl. Koos kogenud kaardilugeja Riivo Mesilaga Mitsubishil võistelnud noor saarlane teenis kolme ralli kokkuvõttes 98 punkti.

Teise tulemusega lõpetasid hooaja Raiko Aru - Veiko Kullamäe, kelle võistlusvahendiks oli BMW 325. Nemad kogusid kolmelt etapilt 54 punkti. Kolmanda koha saavutasid Karl Jalakas - Rainer Laipaik, kellele punktitabelisse kanti punktid vaid kahelt etapilt, kuna avavõistluselt Türil nad katkestamise tõttu tulemust kirja ei saanud.

Esimesena jäid kolme hulgast välja ehk neljandaks Tõnu Sepp - Martin Rimmel, kes viimasel etapil kaasa ei teinud. "Kahjuks ei saanud tehnikat Hiiu ralliks korda ning tuli sellest kõrvale jääda. Saaremaa rallil said meie Opeli amordid viga ja varuosad lihtsalt ei jõudnud kohale," kommenteeris Sepp.

Üldse kogus E-Cup karikavõistlustel sarjapunkte kokku veerandsada ekipaaži.

Klasside E9, E10 ja E11 koondarvestuses EC1 läks võit samuti Sar-Tech Motorspordi ridades sõitnud Ken Tornile ja Riivo Mesilale. Nõndasamuti jagasid parimad kohad samad sõitjad, kes troonisid ka absoluutarvestuse tabeli tipus: Aru - Kullamäe teised, Jalakas - Laipaik kolmandad ning Sepp - Rimmel neljandad.

EC2 arvestuses startisid tänavu ainukesena Rene Luhamaa - Ranno Bundsen, kes osalesid vaid Hiiumaa etapil, mille nad katkestasid teisel kiiruskatsel väljasõidu tõttu. Ühtlasi oli see masinaklass, kus E-Cup võitjakarikaid sõitjate vähesuse tõttu välja ei antud.

Veoautode masinaklassis EC3 käis E-Cup karikavõistlustel erinevate rallide peale kokku rajal viis autot. Kolm ekipaaži oli võistlustules kõigil etappidel ja nende vahel jagunesid hooaja kokkuvõttes ka parimad kohad. Võidu võtsid Taavi Niinemets - Esko Allas autol GAZ 51A. Teise tulemusega lõpetasid ralliaasta selles karikasarjas Rünno Niitsalu - Jaanus Pedius ning kolmandad olid Ants Kristall - Heiti Mering.

Lisaks eestlastele osalesid rahvusliku rühma autodele korraldatud karikavõistlustel ka soomlased. Neist edukaimaks osutusid Hondal võistelnud Samuli Vuorisalo - Eetu Hellsten, kes teenisid kolmanda koha EC4 arvestuses, kus omavahel võtsid mõõtu noorvõistlejad. Teise kohaga lõpetas hooaja Nissanil sõitnud Tanel Tepandi, kel kaardilugejaiks olid Simmo Arendi ja Reio Rada. Suure eduga tulid tulid selles arvestusklassis võitjaiks Ken Torn - Riivo Mesila.

Karikavõistluste korraldajad otsustasid noori tunnustada ja nii anti välja eraldi karikad sport-1600 ja sport-2000 klasside parimaile.

Torn ja Mesila osutusid parimaiks ka Eesti noorteralli meistrivõistlustel. Klassis J21 saavutasid nad tiitlivõidu. Järgnesid Tanel Tepandi - Simmo Arendi ning kolmandana Allan Popov - Talis Perosti. Samuli Vuorisalo - Eetu Hellsten olid hooaja kokkuvõttes neljandad - seda osalt tänu konkurentide ebaõnnele - pidid ju Mulgi rallilt maksimumpunktid noppinud Sander Siniorg - Urmas Künstler viimase etapi Hiiumaal auto tehniliste probleemide tõttu katkestama.

Klassis J18 tulid noorteralli meistreiks Karl Jalakas - Rainer Laipaik. Teise tulemusega lõpetasid hooaja soomlased Alex Forsström - Jarno Ottman ja kolmandad olid Kenneth Sepp - Rein Reinsalu.