22. oktoober 2011 19:26

Einar Laipaik pani rallivõiduga hooajale ilusa punkti

Ken Torn pürib tasahilju tippude sekka

Hiiumaal selgusid laupäeval kahe rallisarja parimad

22. oktoobril Hiiumaal sõidetud autorallil koos kaardilugeja Siimo Suvemaaga esikoha saavutanud Einar Laipaik märkis pärast võistluse lõppu, et viletsavõitu hooajale sai nüüd pandud väärikas punkt.

"Kui terve hooaja olime palju katkestanud, siis nüüd sai ralliaastale pandud ilus punkt," ütles Einar Laipaik. "Sõit oli kindel ja saab sellega päris rahul olla."

Einar Laipaik ja Siimo Suvemaa võitsid kavas olnud kuuest kiiruskatsest viis. Vaid kolmandal lisakatsel olid absoluutselt kiireimad Sander Siniorg ja Urmas Künstler, kes katkestasid võidusõidu pärast neljandat katset tehniliste probleemide tõttu.

Kuidas juhtus, et esirattaveolist Hondat roolinud Siniorg võimsal tagarattaveolisel BMW-l sõitnud meestest kiirem oli? "Meil ei olnud otsest ülevaadet, kes mis aegu sõidab," selgitas esimesena rajale läinud Laipaik. "Teise katse peal ühes kohas läks mahapööre pikaks ja kolmas katse oli libe. Mõtlesime seal siis rahulikumalt võtta, aga paistab, et valisime vale tempo - liiga aeglase."

Nõndasamuti nagu poodiumikohta jahtinud Sander Siniorg - Urmas Künstler, ei saanud viiendalt katselt tulemust kirja Reiko Lempu - Indrek Jõeäär. Ka neid vedas tehnika alt. Nii tõusid viienda katse järel teisele kohale Mitsubishi Coldil võistelnud Ken Torn - Riivo Mesila, kes suutsid selle positsiooni ralli lõpuni säilitada. "Hea, et nii läks, et suutsin teise koha saada," ütles Torn, kes pidas kõige arvestatavamateks vastasteks just võimsama mootoriga uuematel autodel sõitnud Siniorgu, Lemput ja Laipaiku. "Võib ralliga täitsa rahule jääda. Libe oli küll, aga püsisime teel," ütles Torn.

Niisiis, esimene ja teine koht Hiiumaal äsjasel rallil kuulusid saarlastele. Kolmanda tulemusega lõpetasid E-rühma karikasarja ja Eesti noorteralli meistrivõistluste viimase etapi soomlased Samuli Vuorisalo - Eetu Hellsten. Kui Torn - Mesila kaotasid võitjaile 37,3 sekundit, siis välisvõistlejad jäid saarlastest omakorda 43,4 sekundi kaugusele.

On ütlemata kiiduväärne, et üle aastate peeti taas sportrallit Hiiumaal, kus viimati toimusid sarnased võistlused eelmise sajandi 90ndate aastate keskel. "1995 oli viimane ralli seal veoautodele. 1994. aastal oli aga viimane sportautode ralli, kus lisaks veokatele startisid sõiduautod. Toona tulin seal võitjaks kaardilugejana Armin Dieneri kõrval," lisas Einar Laipaik. Värske rallivõitja tegi kummarduse äsjase võistluse korraldajaile: "See on pluss, et nüüd jälle sportralli Hiiumaa teedel korraldati. Rahvast polnud küll palju, aga muu toimis ja sujus tõrgeteta."

Hiiumaa rallit alustas ühtekokku 28 ekipaaži Eestist ja Soomest, neist finišisse jõudis 19.