19. august 2011 18:54

Gross võitis avakatse, Pärn keeras auto katusele

Lõuna-Eesti ralli avakatse läbisid vähima ajaga WRC-autol võistlevad favoriidid Georg Gross ja Raigo Mõlder. Vaid kahe sekundiga jäid neile 4,97 km pikkuse katse läbimisel alla Raul Jeets ja Andrus Toom.

19. augustil alanud võistluse esimese kiiruskatse võitsid Georg Gross - Raigo Mõlder (Ford Focus RS WRC 08). Üldarvestuse teisele kohale platseerusid Raul Jeets - Andrus Toom (Mitsubishi Lancer Evo 9), kes asusid sõitu juhtima klassis N4. Kolmanda aja kirja saanud Jānis Vorobjovs - Guntars Zicāns (Mitsubishi Lancer Evo 10) jäid eestlastest 0,9 sekundi kaugusele.

Sander Pärn - Ken Järveoja (Subaru Impreza WRX) avakatset ei lõpetanud. Nende võistlusauto jäi raja äärde katuse peale, kuna selle ratastele lükkamine kitsaste teeolude tõttu ei osutunud võimalikuks.

"Käisime ülekaela. Hoogu oli palju, mäest alla tulek - parem kiire ja sellele järgnev aeglasem vasak," kommenteeris rallimasina katse keskel katusele keeranud Pärn. "Auto on sellises seisus, et kui ratastele lükkaks, sõita ei saaks. Näis, kuidas homse startimisega on."

Rahvusliku rühma võistlejaist olid tolmusel avakatsel kiireimad Einar Laipaik - Siimo Suvemaa (BMW M3).

Lõuna-Eesti autoralli avapäeval läbitakse kokku kolm lisakatset.