Laupäeval toimus Järvamaal Türi autoralli

Türi rallil stardib veidi üle veerandsaja auto

Eesti esimene rahvuslike masinaklasside autoralli tulekul

Algas võistlejate registreerimine Türi autorallile

Laupäeval peeti Türi valla kruusateedel ja Paide linnas rahvusliku rühma autodele suunatud ralli. Ligemale poole minutilise eduga saavutasid Türi rallil võidu soomlased Antti Nokkanen ja Markus Tankka.

E-Cup karikavõistluste avaetapp ja Eesti noorteralli meistrisarja esimene osavõistlus toimus 6. augustil Järvamaal. Sõidust võttis osa ühtekokku 26 ekipaaži Eestist ja Soomest.

Esikoha saavutasid E11 klassi BMW M3 ralliautol kihutanud Antti Nokkanen - Markus Tankka. Soomlased võitsid viiest kiiruskatsest neli ehk et nad olid kiireimad kruusakatsetel.

Paide linnas sõidetud lühikese publikukatse võitis esmakordselt koos lätlasest kaardilugeja Modris Zeimutsiga võistelnud kohalik mees David Sultanjants. Ta võinuks lõpetada ralli tublisti kõrgemal kohal, kuid ajakontrollpunkti varem sisenemise eest saadud karistus kukutas ainsana S2 klassis sõitnud mehe lõpuks kuuendaks.

Finišeeris 23 autot. Kaks võistluspaari katkestas ralli väljasõidu tõttu. Kõige õnnetumalt lõppes võidusõit Janek Vallaskile ja Heldur Allasele, kelle Ford Escort lõpetas sõidu avakatsel kraavis. Teine väljasõit leidis aset teisel kiiruskatsel, paarkümmend meetrit enne katse finišit. Seal jäi sõit pooleli ralliautol GAZ 52 sõitnud Rünno Niitsalul ja Jaanus Pediusel.

Sõiduvahendi tehniliste probleemide tõttu ei saanud rallit lõpetada Karl Jalakas - Rainer Laipaik, kes tegid sõidu kaasa noorteralli meistrisarja punktide püüdmiseks klassis J18.

Üldiselt olid noored heas hoos. Nii platseerusid absoluutarvestuses teiseks J21 klassis võistelnud Ken Torn - Riivo Mesila. Saarlasi jäi üldvõitjaist lahutama 23,4 sekundit. Sama masinaklassi teise koha ja üldarvestuse kolmanda tulemuse said kirja Allan Popov - Talis Perosti Hondal.

Ülejäänud võistlejad jäid võistjaist enam kui minuti kaugusele. Üldises pingereas neljandad ja E10 klassivõitjad olid Jaak Palmisto - Germo Grünthal, kes edestasid läimaid konkurente Andrus Vahit ja Renee Reinut 2,4 sekundiga.

Klassis E9 tulid võitjaiks Taavi Kõrge - Jaanus Treffner autol Lada VFTS. Masinaklassis E13 ehk veoautodel olid nobedaimad Märjamaa rallitiimi sõitjad Taavi Niinemets - Esko Allika.

J18 klassis võidutsesid Volkswagen Polol sõitnud soomlased Alex Forsström ja Jarno Ottman.