03. oktoober 2010 23:10

Laitse rahvasprindil tegi kiireimat sõitu Helmet Palm

EAL rahvasprindi KV punktiseis pärast 2010. a 10. etappi

3. oktoobril peeti Harjumaal Laitse võistlusrajal Eesti Autospordi Liidu rahvasprindi karikavõistluste kümnes etapp, kus osales 35 võistlejat. Kiireimaks osutus Mitsubishil võistelnud Raplamaa mees Helmet Palm.

4WD klassis startis kokku 6 võistlejat ehk rajale läks minimaalne hulk osalejaid punktiarvestuse saamiseks. Etapivõidu saavutas Mitsubishi Lanceril sõitnud Helmet Palm, teise tulemusega lõpetas etapi Mait Pikkof ja kolmas oli Riho Mikko.

Punkte teenisid hooaja viimaselt etapilt veel klassi 2WD-B sõitjad ning Moskvitši-klassis võistelnud mehed, keda käis rajal kokku 13. Klassis 2WD-B saavutas esikoha Enn Sups, kellele järgnesid teisena Enn Kasari ja kolmandana Ago Onton. Moskvitšil võistelnute hulgas teenisid poodiumikohad välja Marko Kukuškin, Marko Eespakk ja Argo Nurs.

Klassis 2WD-A võitis Siim Saluri, naistest tuli võitjaks Sirje Potisepp ning sportautode arvestuses võttis võidu Sten Suvemaa soomlase Niko Salmineni ees.

Hooaja kokkuvõttes saavutas 4WD klassis esikoha Helmet Palm, klassis 2WD-B teenis võidukarika välja Enn Sups ja klassis 2WD-A Taavo Tigane. Moskvich klassis tuli võitjaks Marko Kukuškin ning naistest osutus parimaks Sirje Potisepp. Klassis 2WD sport, kus tänavu käis rajal 15 sõitjat, hooaja parimaile selles sarjas karikaid ei anta.