19. juuli 2010 4:56
Margus Murakas - Jaago Kuriks Mad-Croc Estonia ralli katsel. Foto: Kaido Saul

Margus Murakas üllatas rallisõpru kiire sõiduga

Lõuna-Eesti teedel peetud rallit valitses Markko Märtin

Äsjase rallietapi Lõuna-Eestis lõpetas koos kaardilugeja Jaago Kuriksiga võistelnud Margus Murakas üldarvestuse neljanda kohaga. Viiekordne Eesti rallimeister tunnistas, et nii hea tulemus üllatas teda ennastki.

Lõuna-Eestis peetud "Hullu Kroku" rallil noppis kindla võidu Markko Märtin, kes osales samas regioonis peetud suvisel rallivõistlusel viimati 2005. aastal. Siis võistles ta E.O.S. Peugeot rallil võistlusmasinaga Peugeot 307 WRC ning saavutas esikoha. Samuti WRC-autol võistelnud Margus Murakas, kes 2005. aastal kindlustas enesele meistritiitli A-rühmas, platseerus tookord teiseks, kaotades võitjale enam kui kolm minutit.

Nüüd said "vanad kalad" jälle üksteisega rallirajal mõõtu võtta, kuigi erinevates masinaklassides. WRC-autoga kihutanud Markko Märtinist jäi N-rühma Mitsubishi Lanceril võistelnud Margus Murakas vaid poolteise minuti jagu kaugemale, kui viie aasta eest.

Murakas märkis, et ajaline võrdlus varasemaga oleks küll hea, kuid seda ei saa üks-üheselt kaalukausile panna. "Ei oska hinnata, kas auto eripärasid arvestades on kiirus sama. Toonane ralli ja äsjane pole niimoodi võrreldavad," lausus ta ja põhjendas, et seekord oli ainuüksi katsekilomeetreid 60 võrra enam.

Aga kiirus oli tal enda sõnul ootuspärane. "Seda kindlasti," kinnitas etapilt N4 klassi kolmanda koha punktid noppinud mees. "Mis siin salata, pika karjääri jooksul olen Lõuna-Eestis palju sõitnud ja end seal alati hästi tundnud. Pealegi, auto on hea."

Et Margus Murakas lõpetas Mad-Croc Estonia ralli neljanda kohaga, edestades sealjuures viienda tulemuse kirja saanud tšehhi rallimeest Martin Prokopit poole minutiga, tuli see talle endalegi üllatusena. "Üllatas tõesti," ütles Murakas. "Selles plaaniski olen rahul, et ei olnud ainsatki "oih" ja "aih" kohta. Ei olnud ülemäärast riski, olime olukorra peremehed. Palju oli rajal kohti, kus pidamine oli niivõrd hea, et tundus uskumatu. Ja lõpuks olime tervelt finišis, selle üle on hea meel."

Viimati nelja aasta eest rallispordiga tõsisemalt tegelenud ning nüüd taas starti tulnud Markko Märtini äsjast sõitu kommenteeris Margus Murakas järgmiselt: "Markko kindlasti nautis. Hea autoga Lõuna-Eestis sõita on meeldiv. Ma usun, et ta fannis olukorda saja protsendiliselt."