Kaido Saul
17. mai 2010 19:52

Rahvasportlased sõitsid võidu Jõhvi linnas

Jõhvis peetud rahvasprindi etapil pani end proovile 61 rahvasportlast. Kõige osavõturohkemaks osutus seekord 2WD-S võistlusklass, kus lõpuprotokolli sai tulemuse kirja 20 sõitjat.

Kiireimaks selles klassis osutus BMW-ga võistelnud Gert Aasmäe. Talle järgnesid Ago Onton Peugeot'l ning Enn Sups Honda Civicul. Taivo Israeli BMW sai kannatada teises voorus, kus ta pärast šikaani auto küljega posti rammis.

2WD-V klassi esikoha hõivas kohalik sõitja Jalar Sildnik Volkswagenil, kindlustades klassivõidu juba kahe esimese vooru kiireima ajaga. Kolmanda vooru võitis Aiko Aigro Hondal, saavutades sellega klassis 2. koha. Kolmandale kohale platseerus Argo Kästik, samuti Hondal.

Mossega oli kohale tulnud 5 võistlejat. Kiireimaks osutus Läänemaa mees Marko Kukuškin. Talle järgnesid Argo Nurs ning Erki Uudeküll.

Naisi oli stardis samuti viis. Esikoha saavutas Nissanil kihutanud Sirje Potisepp, kes oli kiireim kõigis kolmes voorus. Teine oli Triinu Meltsov Hondal. Kolmandaks tuli Ford Pumal sõitnud Erika Teffo.

Kuni 18-aastaste noorte arvestusklassis J18 osales sprindil vaid kaks osavõtjat. Võitis sõidu Kasper Koosa. Simuna noormees Raimo Lilleorg pidi leppima teise kohaga.

2WD sport klassis võidutses Toomas Vask Erkki Jürgensoni ees. Mõlemad mehed võistlesid samal BMW-l.

Üllatavalt osavõitjaterohke oli seekord 4WD klass. Võidu võttis Subaru Imprezal sõitnud Aare Pukk Helmet Palmi ees tänu esimese vooru võidule. Märkimisväärne on see, et kolmandas voorus sõitsid mõlemad mehed välja sajandiku pealt sama aja. Kolmanda koha saavutas Rain Rannala, kes sõitis viimases voorus välja päeva kiireima aja.

Jõhvis oli pühapäeval rahvasprindi ajal ilus päikesepaisteline ilm. Ilma poolest said kõik võistlejad sõita võrdsetes tingimustes. Pärast viimase sõiduvooru lõppu avanesid taevaluugid ja hakkas kallama paduvihma ning sähvima välk.

Starditi seekord 30-sekundilise intervalliga.