03. aprill 2010 21:06
Karl Kruuda ja Martin Järveoja saavutasid klassivõidu. Foto: MadeInMotorSport.com

Kindel sõit aitas Karl Kruuda Jordaanias finišisse

Taktikamängust väljus võitjana Sebastien Loeb

Suzuki Sport Europe tiimi juht näeb Kruudas potentsiaali

1.-3. aprillil peetud Jordaania rallil võistlesid kaherattaveolisel autol ainsana Karl Kruuda ja Martin Järveoja. 27 finišeerinud võistluspaari seas saavutasid Suzukil sõitnud eestlased kokkuvõttes 22. koha.

"Suhteliselt raske ralli oli," võttis Karl Kruuda kolmepäevase võistluse lühidalt kokku. Ta märkis, et sõidu muutsid keeruliseks kitsad ja libedad teed.

Esmakordselt Suzuki Swiftil võistelnud 17-aastane juht tunnistas, et lisaks rehvipurunemistele tuli ette ka mõningaid sõiduapse, kuid auto püsis koos ning sõitu õnnestus jätkata. "Pikal, 42 kilomeetrisel katsel läksime korra ninaga valli," selgitas ta. "Korra olime ka lähedal väljasõidule, kui auto sattus rajaäärse künka otsa. Napilt läks."

Super 1600 klassi võistlusauto sai Karl Kruudalt kiita: "Auto on täitsa hea ja pidas hästi vastu. Mootor võiks ehk veidi parem olla, kuid üldmulje on väga positiivne - amordid ja muud süsteemid toimisid ideaalselt."

Kokkuvõttes saavutasid ainsana kaherattaveolise autoga rallil osalenud Karl Kruuda ja Martin Järveoja Jordaania MM-etapil 22. koha, edestades sealhulgas näiteks nimekaid sõitjaid Patrik Sandelli ning Jari Ketomaad.

"Olen õnnelik, et lõpuni jõudsime," rõõmustas A6 klassis esikoha võitnud Kruuda. "Läksime kindla peale välja."