Esialgsete tulemuste järgi võitis Võru taliralli Tänak

N-rühma kolmandale kohale jätkab duelli kaks Margust

Grossil viimase katse eel kaheksa sekundiline edu

Teisel katsel hanges istunud Saluri kaalub ralli jätkamist

Talirallit juhib Gross avakatse võitnud Tänaku ees

Laupäeval, 23. jaanuaril sõidetud Eesti autoralli meistrivõistluste esimese etapi Võrumaal võitsid viiest katsest kahel parima aja kirja saanud Ott Tänak ja Kuldar Sikk Subaru Imprezal.

Ralli sõideti üsna ekstreemsetes oludes. Võistluspäeva hommikul oli Võrus külma 30 kraadi. Kokku alustas viiel katsel sõidetud koduse rallihooaja hooaja ainsat talverallit 76 ekipaaži, kellest finišeeris 55.

Võistluse viimasele kiiruskatsele läksid liidritena Georg Gross - Kristo Kraag (Ford Focus WRC), kuid sõiduvea tõttu kaotasid A-rühma autol sõitnud mehed seal aega. Kokkuvõttes jäi kaotust N-rühma võitjapaarile Ott Tänak - Kuldar Sikk (Subaru Impreza WRX STi) 0,3 sekundit.

Ott Tänak ütles, et rallivõiduga sai hooajale tehtud ilus algus. "See on hea algus hooajale. Tore, et suutsime Georgile terve ralli jooksul head konkurentsi pakkuda. Koostöö uue kaardilugejaga oli hea, ralli käigus tuli välja veel mõningaid asju, mida saab paremaks muuta. Teed olid head ja saime siit hea enestunde, millega minna Rootsi MM-rallile," kommenteeris võitja.

Georg Grossi võiduvõimalused luhtusid viimasel katsel aset leidnud intsidendi tõttu. "Auto suri pärast valli sõitmist viimasel katsel veel ka välja ja ei läinud kohe käima, sinna aeg kulus. Kui see välja jätta, oli sõit hea, saime hea trenni enne järgmise nädalalõpu Arctic Lapland rallit," märkis rakverelane.

Absoluutarvestuse kolmas koht ja klassi N4 teine koht kuulus ekipaažile Egon Kaur - Erik Lepikson (Subaru Impreza WRX STi), kellel kogunes kaotust võitjale 56,2 sekundit. N4 klassi kolmas koht ja absoluutarvestuse neljas koht läks võistluspaarile Margus Remmak - Urmas Roosimaa (Mitsubishi Lancer Evo 9).

Viimase katse eel N-rühma neljandal kohal olnud Margus Remmakul õnnestus N4 klassis võistlus lõpetada kolmandal positsioonil. "Meile lõppes ralli väga hästi," rõõmustas Remmak, kes otsustavale katsele läks sekundilise kaotusega mitmekordsele rallimeistrile Margus Murakasele. "Murakas tegi näpuka ja jäi kiires kohas rajalt välja põllule sõites lumme kinni. Meil oli tohutu palju õnne. Arvestades, et sumpasime autoga samuti lumes ja tuli ajakaotust, oleme sellise tulemusega rahul," kommenteeris ta.

Ralli esimesel neljal katsel südi sõitu teinud Margus Murakas - Henri Murakas (Mitsubishi Lancer Evo 9) platseerusid kokkuvõttes üldarvestuse 51. kohale. Nn suures N-rühmas tuli neil leppida 17. kohaga.

Viimase ehk viienda katse eel kümne sekka mahtunud võistlejaist pudenesid sealt ralli lõppfaasis veel Ats Remmelg - Janek Saveljev (Subaru Impreza) ning külalisvõistlejad Axel Lindholm - Timo Jaakkola (Mitsubishi Lancer Evo X). Soomlasest legendaarse rallimehe Sebastian Lindholmi poeg, kellele Võru talveralli oli esimeseks suuremaks võistluseks neljarattaveolisel autol ja esmakordselt Evo kümnel, platseerus kokkuvõttes üldarvestuse 12. kohale.

Välisvõistlejaist osutusid sel korral parimaks leedulased Ramunas Capkauskas - Tomas Sipkauskas (Mitsubishi Lancer Evo 9), lõpetades sõidu kaherattaveoliste autode tinglikus paremusjärjestuses esikoha saavutanud Martin Kanguri ja Silver Küti selja taga üheksandal kohal.

Kaherattaveoliste autode masinaklassis käis pingeline võidusõit kuni lõpuni. Klassis A7 oli seis enne viimast katset ülipõnev, kuna Siim Plangi - Marek Sarapuu (Honda Civic Type-R), Martin Kangur - Silver Kütt (Honda Civic Type-R) ning Kaspar Koitla - Andres Ots (Honda Civic Type-R) mahtusid kõik kahe sekundi sisse.

Ralli klassivõidu ja absoluutarvestuse kaheksanda kohaga lõpetanud Martin Kangur kommenteeris: "Viimasel katsel olime meie ilmselt need, kes suutsid kõige paremini ühildada kiire tempo ja kindluse, sõiduga saab väga rahule jääda."

A7 klassi teise kohaga lõpetas etapi Koitla, kellel kogunes kaotust Kangurile 9 ja pool sekundit. Plangi käis korra vallis ja autol läks mootori õhuvõtuava lund täis. Selle tulemusel langesid võrulased Siim Plangi - Marek Sarapuu omas arvestusklassis neljandale kohale. Kolmandale kohale tõusid Karl Kruuda - Martin Järveoja (Honda Civic Type-R).

Eesti meistrivõistluste A6 ja N3 ühisklassis olid kiireimad Kristen Kelement - Timo Kasesalu (Citroen C2). 10,7 sekundit kaotasid neile Oliver Ojaperv - Raigo Mõlder (Renault Clio Ragnotti). Kolmas koht kuulus rallipaarile Haiti Arendi - Janno Hert (Honda Civic Type-R).

E-rühma ühises arvestuses olid kiireimad ralli üldarvestuse 25. kohal lõpetanud Einar Laipaik - Siimo Suvemaa (BMW M3).

Võistkondlikus arvestuses saavutas Võru talverallil esikoha MM-Motorsport, kuhu kuulusid kõik üldarvestuse kolm paremat positsiooni hõivanud võistluspaarid. Teise koha saavutas Catwees Honda Racing ja kolmanda Team RRC. Neljas tiim, BalticRallyRent, tulemust ei saanud, kuna ainsana lõpetasid lumel ja jääl peetud 5-katselise autoralli nende meeskonnas üles antud kolmest ekipaažist ralli Axel Lindholm - Timo Jaakkola. Soomlased Jukka Hiltunen - Jarkko Kalliolepo ega ka hispaanlased Claudio Aldecoa - Alec Romani oma WRC-autoga tehniliste probleemide tõttu finišisse ei jõudnud.