23. august 2009 2:16
Georg Gross ja Kristo Kraag võitsid neljast katsest kaks. Foto: Erik Sher

Rapla ralli võitsid Georg Gross ja Kristo Kraag

Laupäeval, 22. augustil peetud Rapla rallil startis 36 rallipaari, sealhulgas kolm ekipaaži Venemaalt. Kokku neljast kiiruskatsest koosnenud ralli võitsid ainsana WRC-autol sõitnud Georg Gross ja Kristo Kraag.

Rapla maakonna teedel toimunud rallil haarasid juba avakatsel oodatult liidripositsiooni Georg Gross ja Kristo Kraag (Ford Focus WRC). Neljarattaveoliste A-, N- ja E-rühma autode ühisklassis kuulus neile võistluse kokkuvõttes esikoht. Üldarvestuse teise tulemusega lõpetasid sõidu ühel katsel parimat aega näidanud Kert Uus - Alo Ivask (Mitsubishi Lancer Evo 9), kes jäid võitjaile alla 13,9 sekundiga. Kolme hulka mahtusid ka Egon Kaur - Erik Lepikson (Subaru Impreza). Viimasel lisakatsel konkurente edestanud rallipaari jäi teisest kohast lahutama 2,7 sekundit.

Kaherattaveoliste A- ja N-rühma autode arvestuses asusid Oliver Ojaperv - Raul Kulgevee (Renault Clio Ragnotti) liidriks juba avakatsel ega loovutanud kohta ka järgmistel katsetel. Nende edu Tiit Rattasepa ja Indrek Moksi (Honda Civic Type-R) ees jäi võistluse lõppedes 7,1 sekundile. Kolmanda tulemuse said selles arvestusklassis kirja Kaarel Kurvits - Reio Rada (Renault Clio).

Kaherattaveoliste E-rühma autode ühisklassis olid nelja katse järel võitjatena finišis Vahur Err - Jaan Halliste (Nissan Sunny). Teisena lõpetasid sõidu Raido Laulik - Tõnis Viidas (Nissan Sunny) ning kolmandana Meelis Vaarma - Urmet Aare (Lada Samara).

Üle pika aja olid taas rallistardis veoautod. Kuuest startinud võistluspaarist osutusid parimaiks favoriitidena rajale läinud Jaanus Ligur - Aivar Kender. Varasematel aastatel neile veomasinate klassis tõsist konkurentsi pakkunud Aare Müil - Tiit Vanamölder startisid seekordsel rallil Mitsubishi Lanceriga, kuid katkestasid sõidu. Avakatsel jäi ralli pooleli ka kahel veoautol võistlema asunud rallipaaril.