07. juuni 2009 23:57

Otepää noorterallil saavutas võidu Siim Plangi

6. ja 7. juunil Lõuna-Eestis toimunud Honda Racing Eesti noorteralli meistrivõistluste teisel etapil saavutasid esikoha kuni 18-aastaste noorte arvestusklassis võistelnud Siim Plangi ja Marek Sarapuu.

Citroen C2 ralliautol sõitnud Siim Plangi - Marek Sarapuu alustasid rallit heas tempos, võites juba avakatse. Kahel järgmisel kiiruskatsel olid kiireimad esimesena rajale läinud J21 klassi sõitjad Kristen Kelement ja Timo Kasesalu, samuti autol Citroen C2.

Kuigi arvult neljanda katse võitsid Tiit Rattasepp - Indrek Moks, lõpetasid avapäeva liidrikohal Plangi ja Sarapuu 6,1 sekundilise eduga Kelemendi ja Kasesalu ees, kelle ajale lisandus 10-sekundiline karistus ühte ajakontrollpunkti hilinemise eest.

Teise võistluspäeva alguses pidid Kristen Kelement - Timo Kasesalu sõidu auto mootori rikke tõttu pooleli jätma.

"Kristen katkestas teise päeva esimesel katsel. Kahju muidugi, et temaga nii läks, oleks saanud huvitava duelli pidada," sõnas üheteistkümnest kavas olnud lisakatsest viiel parimat aega näidanud Siim Plangi, kellele kuulus kokkuvõttes esikoht.

"Võit lihtsalt ei tulnud! Pingutada tuli kuni viimase katseni. Kiireid konkurente oli palju, kes mind terve ralli vältel kimbutasid," jätkas Plangi.

Ta sõnas, et ralli jättis tervikuna üsna positiivse mulje ning rada oli hea. "Raiga katset olin sõitnud kaks aastat tagasi 0-autoga Otepää rallil peaaegu täies pikkuses. Muud katsed jäid võõrasteks, kuigi enamus neist jäi pähe juba rajakirjutamisel oma väikese kilometraaži tõttu."

Üldarvestuse teise kohaga lõpetasid äsjase Otepää noorteralli J21 klassis võistlenud Hendrik Kers - Inger Tuur. Kolmas koht kuulus J18 klassis sõitnud Oliver Ojapervele - Jarno Talvele. Viimasel katsel tõusid neljandaks J18 klassis võistelnud Martin Kangur - Mihkel Haug.

Tiit Rattasep - Indrek Moks olid kokkuvõttes viiendad. J16 klassis kuulus esikoht üldarvestuses seitsmendaks platseerunud ekipaažile Allan Popov - Aivar Järvet.

Teise liiga maksimumpunktid kogusid etapilt Sander Tiisler - Gabriel Müürsepp (Honda Civic Type-R). Selle klassi arvestuses platseerusid teiseks Markus Abram - Mait Tammjärv (Honda Civic) ning kolmandaks Romet Tsirna - Alari Jüriöö (Honda Civic Type-R).