27. detsember 2008 22:17
Rain Rannala Mitsubishi Lanceril. Foto: Pille Russi

Juurus trotsis libedat rada üle poolesaja võistleja

27. detsembril toimus Raplamaal Juuru aleviku lumistel ning libedatel teedel ja kardiraja territooriumil neljas Juuru jõulusprint. Võistlusel osales seitsmes masinaklassis kokku 64 sõitjat.

Neljarattaveoliste autode klassis võttis mõõtu 14 sõitjat. Võidu saavutas Mitsubishi Lanceril kihutanud Helmet Palm, kellele järgnesid Mihkel Vaidlo ja Meelis Siidirätsep.

Palm märkis, et jäi sõiduga ülimalt rahule: "Mulle rada meeldis. See sarnanes Kesk-Eesti rahvaralli katsele ja oli mitmekülgne, sisaldades lund, jääd, asfalti ja mullast ning kruusast pinnast."

"Tahan korraldajaid kiita," jätkas võitja. "Omavalitsus väärib samuti tunnustust, et sellist võistlust lubatakse ja on võimalik korraldada."

Võistluse viienda kohaga lõpetanud Rain Rannala kinnitas Helmet Palmi sõnu. "Rada oli väga hea ja mitmekesine," kiitis ta. "Oli nii aeglasi ning libedaid lõike, kui ka kiireid ja hea pidamisega kohtasid."

"Enda sõidu üle väga kurta ei saa, sest tulemus ei olnud ju kõige halvem. Esimeses voorus sai küll ninaga liiklusmärki riivatud, kuid sõitu see väga ei seganud. Teistes voorudes jäi pigem julgusest puudu, et kas järgmine kurv on nüüd hea või halva pidamisega ning sai ettevaatlikumalt võetud," kommenteeris Rannala.

Sportautode arvestuses saavutas esikoha Rein Koch autol Honda Civic Type-R. Teise tulemuse sai 12 osavõtjaga klassis kirja samuti Hondal sõitnud Markus Abram, kolmas oli Janis Kajo Volkswagen Golfil.

Noori käis rajal viis. Kolme parema sekka mahtusid vaid Hondal võistelnud poisid - esimene oli Mirko Kaunis, teine Karl Tarrend ja kolmas Rene Luhamaa.

Naisi oli sel korral võistlustules kolm. Klassivõiduni jõudis mullune võitja Kati Riidak. Talle järgnes Inger Tuur, kes ka läinud aastal pidi tunnistama sama konkurendi paremust. Kolmas oli tänavu Liis Küttis.

Üle 1600 kuupsentimeetrise mootori töömahuga kaherattaveoliste tänavasõiduautode arvestuses 2WD-S saavutas esikoha kahes voorus parimat aega näidanud Timo Kukk Audi Coupel. Ago Onton oli teine ning Enn Kasari kolmas.

Nn "väikeste" klassis edestas konkurente Rivo Vähi. Hondal sõitnud noormehe järel lõpetas Juuru jõulusprindi 2WD-V klassi teise tulemusega Jaak Sarv Volkswagenil, kolmas oli Tõnis Krass Mitsubishil.

Moskvich Liiga arvestuses olid edukaimad Tarmo Kikkatalo, Urmas Reigo ja Argo Kuutok.