Citroenil endiselt kaksikjuhtimine, Aava jätkuvalt kuues

Kataloonia ralli avapäeva lõpetas liidrikohal Loeb

Aava ja Loeb läbisid ralli testikatse võrdse ajaga

2.-5. oktoobril peetud Kataloonia MM-rallil kindlustasid Citroeni rallitiimile kaksikvõidu Sebastien Loeb ja Dani Sordo. Kolmanda tulemuse sai kirja Fordil võistelnud Mikko Hirvonen.

Viis esimest rallipaari lõpetasid Hispaanias sõidetud MM-sarja etapi samas järjestuses nagu startisid. Number ühe all võistelnud Sebastien Loeb - Daniel Elena lõpetasid võistluse 24,9 sekundilise eduga meeskonnakaaslaste Daniel Sordo ja Marc Marti ees.

Citroeni sõitjaile järgnesid BP Ford Abu Dhabi võistluspaarid Mikko Hirvonen - Jarmo Lehtinen ning François Duval - Patrick Pivato. Kolmandaks platseerunud soomlased kaotasid tänavu üheksanda etapivõiduni jõudnud Citroeni võistlejaile 62 ja pool sekundit. Tiimikaaslased järgnesid neile vähem kui 10-sekundilise kaotusega.

Viienda koha punktid noppis Subaru piloot Petter Solberg. Koos Philip Millsiga võistelnud norralane pidas ralli esimestel päevadel duelli Urmo Aava ja Kuldar Sikuga, ent eestlased olid sunnitud sõidu katkestama.

MM-sarja liider Sebastien Loeb on kaheteistkümnelt etapilt kogunud 96 punkti. Hirvonenil teisena on kolm etappi enne hooaja lõppu kirjas 84 ning Sordol kolmandana 59 punkti. Aava on tänavu kogunud 11 punkti ning asub enne Korsika rallit sarjatabelis 11. kohal.

Meeskondlikus arvestuses on liidrikohal Citroeni tiim, kel senistelt etappidelt kokku 159 punkti. BP Ford Abu Dhabi WRT meeskonnal on 132 ning Subaru rallitiimil kolmandana 80 punkti.

JWRC-arvestuses noppis Hispaania etapilt maksimumpunktid koos Jan Tomanekiga kihutanud Martin Prokop. Jaan Mölder teenis selles arvestuses äsjaselt võistluselt kuuenda koha eest juurde kolm punkti ning paikneb sarjatabelis kaheksandal kohal.

Autoralli MM-võistluste kolmeteistkümnes ja ühtlasi juuniorite MM-sarja viimane etapp peetakse 10.-12. oktoobril Korsikal.