Rauam saavutas PWRC-arvestuses kolmanda koha

Autoralli PWRC MM-võistluste punktiseis pärast 2008. a 6. etappi

Urmo Aava: Lootsin kuuendat kohta, sain viienda

Rauam tõusis PWRC-arvestuses kolmandale kohale

Aava oli ralli avakatsel lähedal teelt väljasõidule

Rauam avapäeva järel PWRC-arvestuses seitsmes

Uus-Meremaa ralli avapäeva lõpetas liidrina Hirvonen

Martin Rauam – Silver Kütt lõpetasid Uus-Meremaa ralli PWRC-arvestuse kolmanda kohaga. Võitjapaarist Martin Prokop – Jan Tománek jäi Mitsubishil sõitnud eestlasi lahutama 57,8 sekundit.

Uus-Meremaa ralli viimasel päeval läbiti kahel korral ligi 30 kilomeetri pikkune Whaanga Coasti katse. See tõi kaasa suuri muutusi ralli üldarvestuse tippude hulgas, kuid N-rühma esimeste hulgas muutusi polnud.

Katse esimesel läbimisel tegid Martin Rauam ja Silver Kütt pirueti, kuid sellele vaatamata said nad kirja klassi neljanda aja. Mitsubishi Lancer Evo üheksal võistelnud Rauami sõnul oli tee väga libe, kuigi viimastel päevadel enam vihma ei sadanud. Teisel läbimisel sai ta samal katsel kirja klassi teise aja.

Kokkuvõttes jäi Rauam võistlusega rahule: "Poodiumikoht on väga hea! Sõit läks järjest paremaks, katseajad paranesid. Uus-Meremaa teed olid väga nauditavad."

"Ka autoga ei olnud probleeme," jätkas ta, "hoolduses vahetati põhimõtteliselt ainult rehve. Sel hooajal oleme saanud läbi sõita kõigi osaletud rallide kõik kiiruskatsed ja see on suurepärane tulemus."

Rauam on PWRC-punktitabelis kuuendal kohal. Sarja juhib Andreas Aigner 30 punktiga, Juho Hänninen on 26 punktiga teine ning Jari Ketomaa 23 punktiga kolmas. Martin Rauamil on kahe järelejäänud etapi eel kogutud 15 punkti.

PWRC-sarja järgmine etapp peetakse kahe kuu pärast Jaapanis, kuu hiljem toimub viimane osavõistlus Walesis.