Koitla kerkis Paide ralli järel meistrisarja liidriks

Vahur Err saavutas sportrallil esimese klassivõidu

Margus Murakas lõpetas Paide ralli viienda kohaga

Jevgeni Novikov võitis Paide ralli Rainer Ausi ees

Rahvuslikus rühmas liidrikohal Laipaik ja Suvemaa

Paide ralli avapäeva lõpetas liidrikohal Rainer Aus

Rainer Aus rahuldub Paide rallil vaid esikohaga

Jevgeni Novikov - Dmitri Tšumak Mitsubishi Lanceril. Foto: Kaido Saul
Eesti autoralli meistrivõistluste viiendal etapil, Kesk-Eestis peetud Paide rallil saavutatud esikohaga kindlustas Venemaa noor rallisportlane Jevgeni Novikov liidrikohta N-rühma punktitabelis.

Tihe rebimine Paide ralli võidule käis Eesti meistrivõistluste liidrite Jevgeni Novikovi ja Rainer Ausi vahel kuni võistluse viimaste kiiruskatseteni.

Esimese päeva järel võistlust juhtinud Subaru - Finest rallitiimi sõitjad Rainer Aus - Kristo Kraag olid ralli teisel päeval sunnitud Jevgeni Novikovi - Dmitri Tšumaki rünnakutele lõpuks alla vanduma ja leppima teise kohaga.

"Ei oska öelda, kuhu see esimese päeva edu kadus," sõnas Rainer Aus. "Eks teise päeva hommikustel kiiruskatsetel kaotasin veidi aega ka seetõttu, et olin esimesena rajal ja lahtist kruusa oli palju. Aga päris selle süüks ka ajada ei saa. Meistrivõistluste arvestuses muutus olukord minu jaoks veidi raskemaks, aga lootus kustub viimasena."

Järjekordse etapivõiduga kasvatas venelane oma edu meistrivõistluste arvestuses kolme punkti võrra. Novikovil on koos 60 punkti ja Ausil 55.

Kolmanda kohaga lõpetasid 17. rahvusvahelise Paide ralli Subarul sõitnud Egon Kaur - Simo Koskinen. Pärnakas tõusis ka meistrivõistluste arvestuses 35 punktiga kolmandaks.

A-rühma võidu saavutasid üldjärjestuses seitsmenda koha saavutanud Slava Popov - Talis Perosti.

Kuni kaheliitriste autode klassis olid parimad Kaspar Koitla - Kristo Kallas. Hondal võistelnud eestlastele kuulus N2 klassi võit.

A5 klassis edestasid konkurente Gabriel Müürsepp - Ain Heiskonen, kes absoluutarvestuses platseerusid 16. kohale.

Rahvuslikus rühmas saavutasid esikoha Einar Laipaik - Siimo Suvemaa. Autol BMW M3 sõitnud rallipaar lõpetas võistluse üldarvestuse 11. kohaga.

E7 klassis saavutasid võidu Marko Kasepõld - Sven Raid Lada Samaral, klassis E8 tulid võitjaiks Vahur Err - Meelis Goldberg Nissanil. Neljarattaveoliste autode rahvuslikus arvestusklassis olid võidukad Taivo Jaansoo - Olavi Konsa Mitsubishi Lanceril.

Täispika ralli kaasa teinud võistlejaist lõpetas võistluse 40 ekipaaži. Startijaid oli 77.

Teise liiga arvestuses, kus läbiti viis kiiruskatset, sai viieteistkümnest startinust tulemuse kirja seitse rallipaari. Parimaiks osutusid noortearvestuses võistelnud Romet Tsirna - Alari Jüriöö Honda Civicul.

Eesti autoralli meistri- ja karikavõistlused jätkuvad 28.-29. septembril sõidetava Viljandi ralliga.