Jaanus Murakas: Elan seda emotsionaalselt üle

Rajalt välja sõitnud Ollino ja Romandi vigastustega haiglas

Saluri edu Novikovi ees kahanes 2,6 sekundile

Liidrite edu kasvas konkurentide ees minutiliseks

Jaan Mölder loodab ralli teisel päeval kiirust koguda

Urmo Aava ja Kuldar Sikk saavutasid Otepää rallil esikoha. Foto: Kaido Saul
20.-21. juulil Otepää ümbruse teedel peetud rahvusvahelise ralli võitsid Urmo Aava ja Kuldar Sikk. Avakatsel liidrikoha haaranud eestlased võitsid kõik kavas olnud kaksteist kiiruskatset.

Autorallile "Otepää 2007" registreerus WRC-autol neli võisstluspaari. Starti jõudis neist vaid kolm, kuna favoriitideks peetud soomlaste Jari-Matti Latvala ja Miikka Anttila Toyota Corolla lagunes enne võistluse algust.

Rallipaaril Jaan Mölder - Katrin Becker jäi võistlus pooleli viiendalt kiiruskatsel, kui nende Toyota Corolla WRC paiskus trampliinilt maandumisel rajalt välja. "Käisime kolm korda üle katuse," kommenteeris piloot.

Ralli katkestasid ka Jukka Ketomäki - Kai Risberg. Soomlaste Škoda Octavia WRC ei liikunud loodetud tempos. "Mulle teadaolevalt seisid nad kaheksandal katsel metsa all," ütles ralli pressiesindaja Rein Luik rally.ee autospordiajakirjale.

Ainsana jõudsid WRC-autol sõitnud rallipaaridest lõpuni Urmo Aava - Kuldar Sikk. Mitsubishi Lancer WRC-l võistelnud eestlased näitasid parimat aega kõigil kiiruskatsetel. Finišis edestasid esikoha saavutanud Aava - Sikk lähimaid konkurente kolme ja poole minutiga.

"Võistlus oli kiire ja raske ning ega ta väga kerge polnud," kommenteeris Urmo Aava. "Eks nii mõnigi võib-olla kirus liiga kiireid katseid, aga tegelikult oli võistlus päris nauditav."

Absoluutarvestuse teise kohaga lõpetasid ralli esialgsetel andmetel Jevgeni Novikov - Dmitri Tšumak N-rühma Mitsubishi Lanceril. N3 klassi teise ja ülarvestuse kolmanda kohaga lõpetasid kahepäevase Otepää autoralli Priit Saluri - Indrek Lepp (Mitsubishi Lancer Evo 9). Tartlased kaotasid venelastele kokkuvõttes 39 sekundit.

"Tegelikult oli Novikov täna kiirem. Selle üle ei saa vaielda," tunnistas Priit Saluri ralli lõppedes. "Pole millegi kaela ajada!"

Rainer Aus - Kristo Kraag, kes enne Otepää rallit olid meistrivõistluste liidrikohal, pidi seekord leppima alles N-rühma 7. kohaga. Põhjuseks probleemid tehnikaga juba võistluse esimesel päeval, mil turborikke tõttu kogunes parimatele kaotust üle minuti.

N-rühmas tõusis meistrivõistluste liidriks Novikov, kelle on nüüd kokku 45 punkti Ausi 43 vastu. Kolmandal kohal on punktitabelis Saluri 32 punktiga.

Suures A-rühmas lõpetasid võistluse Urmo Aava ja Kuldar Siku järel teise kohaga Jaanus Murakas - Jaago Kuriks, kes üldarvestuses saavutasid 13. koha. Teise koha punktid aga tõstsid Jaanus Murakase oma klassi liidriks meistrivõistluste arvestuses.

Väga head kiirust näitasid Otepää rallil alla 2-liitriste kaherattaveoliste autode arvestuses võitnud Ott Tänak - Raigo Mõlder. Üldarvestuses platseerusid Renault Cliol sõitnud saarlased 9. kohale. Kuna peamised konkurendid Aigar Pärs - Ken Järveoja (Suzuki Swift) ralli katkestasid, siis Tänak - Mõlder jäävad neist nüüd vaid ühe punkti kaugusele.

Rahvuslikus rühmas saavutasid etapivõidu Einar Laipaik - Siimo Suvemaa (BMW M3).