Viru rallil jõudsid poodiumile kolme riigi esindajad

Rainer Aus jätkab Eesti autoralli meistrisarja liidrina

Jaanus Murakas saavutas A-rühmas kolmanda koha

Viru ralli teine võistluspäev algas liidrite ebaõnnega

Armo Avila rallidebüüt algas sõiduga viljapõllule

Margus Murakas: Trumpi homseks tagataskus ei ole

Viru ralli võitjad Ali-Rantala ja Vihavainen šampust pritsimas Foto: Kaido Saul
29.-30. juunil Lääne-Virumaal Rakvere linnas ja selle lähiümbruses sõidetud viiendal rahvusvahelisel Glaskek Viru autorallil pääsesid poodiumile soomlased, eestlased ja venelased.

Ilmastiku ja katsevaliku tõttu võrdlemisi sündmusterohkeks kujunenud Viru rallil jõudsid absoluutvõiduni Kari Ali-Rantala - Petri Vihavainen. Üheksast katsest kolmel parimat aega näidanud soomlased edestasid võistluse kokkuvõttes teise kohaga lõpetanud eestlasi Georg Grossi ja Madis Hallingut üheksa sekundiga.

Kuhu puuduvad sekundid jäid? Georg Gross teadis, et neljandale kiiruskatsele kännu taha. Sama juurikat ründasid teisedki võistlejad, ent mõne neist jättis see pealtvaatja rolli.

"Pärast kändu sõitsin natuke rahulikumalt selle ja järgmise katse," rääkis Gross rally.ee autospordiajakirjale. Ta ütles, et kuigi autoga oli mitmeid probleeme, neist ajakadu ei tulnud.

"Enda sõiduga peab rahul olema," jätkas üldarvestuses ja A-rühmas teise koha saavutanud rakverelane, kes kodurajal Kehalas sai kirja oma esimese katsevõidu.

Kuigi napid kaotussekundid jäid Grossi südamele kripeldama, möönis ta, et lõpptulemus oli oodatust säravam: "Paar katset enne ralli lõppu arvestasin neljanda kohaga. Nüüd aga pääsesin esimest korda poodiumile - see on minu kõige kõvem tulemus!"

Kolmanda kohaga lõpetasid Eesti meistrivõistluste kolmanda etapi Jevgeni Novikov - Dmitri Tsumak. Ühtlasi kuulus võitjaile 14,1 sekundiga alla jäänud venelastele N-rühma võit.

2006. aastal Viru rallil esikoha saavutanud Rainer Ausil tuli tänavu leppida neljanda kohaga. Kaotust võitjapaarile kogunes Rainer Ausil ja Kristo Kraagil üheksa katse kokkuvõttes 56,9 sekundit.