Aava tuli Sardiinia rallil juunioride arvestuses võitjaks

Autoralli juunioride meistrivõistluste punktiseis pärast 2007. a 3. etappi

Mölder kindlustas juunioride sarjas kolmandat kohta

«Urmo sõitis väga hästi! Mulle oli see aga raskeim ralli»

Urmo Aava Sardiinia rallil endiselt klassiliider

Sebastien Loeb kerkis kuuendal kiiruskatsel liidriks

Urmo Aava - Kuldar Sikk Sardiinia ralli kiiruskatsel. Foto: Suzuki
Sardiinia rallil saavutasid juunioride arvestusklassis võidu Urmo Aava ja Kuldar Sikk. Suzukil võistelnud eestlaste edu lähimate jälitajate ees jäi võistluse lõppedes ühe minuti ja 9,4 sekundiliseks.

Urmo Aava ja Kuldar Sikk alistasid Itaalias sõidetud juunioride sarja kolmandal osavõistlusel kõik konkurendid. Samuti Suzukil kihutanud pearivaalid Per-Gunnar Andersson - Jonas Andersson , kes tänavu võitmatuna püsinud, jäid eestlastele ralli lõppedes alla ühe minuti ja 9,4 sekundiga.

Kuigi eestlaste sõit ei kulgenud valutult ning laupäevaks valitud liiga agressiivse seadistuse tõttu sai auto üheksandal kiiruskatsel puu rammimise tõttu kannatada, tagas Urmo Aava sõnul võidu kiirus, kaalutlemine ja õnn.

Aava tunnistas rally.ee autospordiajakirjale, et rootslastest jagu saamine võttis pingeid maha. "Kindlasti! Pealegi on meistrivõistluste seis nüüd märksa parem," sõnas ta.

"Hea, et midagi on jälle tehtud. Mina ja Kuldar oleme selle üle õnnelikud. Siit on hea jätkata," lisas Aava.

Juunioride arvestuse kolmanda tulemusega lõpetasid Sardiinia etapi Martin Prokop - Jan Tomanek (Citroen C2), jäädes klassivõitjaist ligi kuue ja poole minuti kaugusele. Aaron Burkart - Michael Koelbach (Citroen C2) olid kokkuvõttes neljandad. Sakslased jäid võidu noppinud eestlastele alla üheksa minuti ja 9,9 sekundiga.

Viienda kohaga lõpetasid võistluse JRC-arvestuses Jaan Mölder - Katrin Becker (Suzuki Swift Super 1600).

Samuti Suzuki Swiftil JRC-arvestuses võistelnud Aigar Pärs - Ken Järveoja kogesid rallil aga vaid ebaõnne ja korralikku tulemust kirja ei saanud. "Tõsiselt ebaõnnestunud ralli, kuigi kiirusega olen rahul," kinnitas Pärs optimistliku tooniga.