Olavi Raudsepp
16. aprill 2007 6:00

Portugalis sai alguse Euroopa autokrossi meistrisari

D3 klassis võiduni jõudnud Bernd Stubbe sõidubagil. Foto: Repro14.-15. aprillil toimus Euroopa meistrivõistluste avaetapp autokrossis. Portugalis Murca krossirajal peetud hooaja esimesel võistlusel osales ühtekokku 49 sõitjat.

D-1 klassis, kus eelmisel aastal valitses suveräänselt Helmut Wild (sakslane tänavu autokrossidel ei osale, tehes kaasa hoopis rallikrossi sarjas), andsid hooaja esimesel etapil tooni venelased ja leedulased, hõivates viis paremat kohta.

Võistluspäeva valitses mullune teine - Aleksander Kvashnin Renault Cliol. Ta võitis esimeses poolfinaalis kaks esimest eelsõitu ning ka finaali. Finaalis järgnesid Kvashninile kolm leedulast: Aurelijus Simaska Mitsubishi Lanceril, Nerijus Naujokaitis VW Golfil ja Paulius Pleskovas Ford Pumal. Teise poolfinaali võitnud Ladislav Brozeki auto kahjuks finaalini ei kestnud ja nii tuli tal leppida 10 kohaga.

Klassis D-3A, kus tegi kaasa ka kaks meie lõunanaabrit lätlast, võttis klassivõidu šveitslane Josef Marty. Vastavalt teise ja kolmanda kohaga lõpetasid võistluse tšehhid Ladislav Hanák ja Ondrej Musil. Lätlastel ei olnud kahjuks eriti hea päev - Guntis Klavinš sai 11. koha ja Janis Boks 16. koha.

Division 3 klassis võidutses Bernd Stubbe Saksamaalt, teiseks tuli Wiely Albers Hollandist ja kolmanda koha hõivas Roman Kerka Tšehhist.

Järgmine etapp toimub Portugalis Foz Coa krossirajal juba eel oleval nädalavahetusel. Pärast seda toimub võistlus Läti Musa krossirajal, kus tänase päeva seisuga on endale boksiala reserveerinud 30 võistlejat, kelle hulgas ka kolm eestlast Kristjan Rajamäe, Aivo Allik ja Maido Ruusmann bagidel klassis D-3A.