Sebastien Loeb lõpetas võitjana ka Argentinas

Mölderi eesmärk Argentina MM-rallil on finišisse jõuda

Argentina MM-ralli testikatsel näitas parimat aega Solberg

Argentina rallil jahib JWRC-sarja punkte neli rallipaari

Sebastien Loeb - Daniel Elena Citroenil. Foto: Nicolas Aguilera
Autoralli MM-sarja Argentina osavõistluse võitis mullust esikohta kaitsnud Sebastien Loeb. Teise kohaga lõpetas 1474 kilomeetri pikkuse võistluse Petter Solberg, kolmandana finišeeris Gigi Galli.

Tänavuse hooaja senise kõrgeima koha sai Argentina rallil eksmaailmameister Petter Solberg (Subaru), kaotades 22 kiiruskatse kokkuvõttes ralli võitnud Sebastien Loebile 44,6 sekundiga. Kolmanda koha hõivas itaallane Gigi Galli (Peugeot), kaotades võitjale juba 3.24,3-ga.

Viimase päeva esimese, 20,08 km pikkuse kiiruskatse võitis austerlane Manfred Stohl ning tõusis üldjärjestuses neljandale kohale. Peugeot'd rooliv austerlane edestas Petter Solbergi 4,2, Marcus Grönholmi (Ford) 4,7 ja ralli üldliidrit Sebastien Loebi 7,5 sekundiga. 22-katselise ralli viimase pika katse (16,82 km) kiireim oli Solberg 0,8 sekundiga Grönholmi ja 6,9 sekundiga kindla peale oma autot võidu poole rooliva Loebi ees.

Prantslase edu enne kahte viimast publikukatset oli Solbergi ees turvalised 32,9 sekundit. Cordobas läbis raja esimesel korral kõige kiiremini Marcus Grönholm, teisel katsel oli kiireim teine Fordi sõitja Matthew Wilson.

Ralli neljanda koha hõivas Manfred Stohl. Veel enne viimast katset viiendal kohal olnud Henning Solberg (Peugeot) pidi taanduma lõpuks seitsmendaks (+9.30,4). Kuuenda ja seitsmenda koha pärast läks viimasel 4,4 kilomeetril veel rebimiseks, sest Daniel Sordo edestas Chris Atkinsoni vaid 1,1 sekundiga. Järjestus siiski ei muutunud - hispaanlane hoopis kasvatas oma edu 3,6 sekundile. Viienda koha hõivanud Sordo kaotas Loebile 5.40,2 ja kuuenda koha eest 3 punkti teeninud Atkinson 5.43,8-ga.

Viimase punktikoha hõivas tänu edule publikukatsetel Wilson, edestades Argentina rallipilooti Leon Perez Companci (Ford) 17,7 sekundiga. Reedel auto tehniliste probleemide tõttu katkestama pidanud, kuid laupäeval superally-süsteemi järgi jätkanud Grönholm oli kümnes (+14.08,7).

MM-võistlusi kahe teise kohaga alustanud, kuid nüüd juba neljanda võidu järjest teeninud Loebil on punkte 56. Argentinas kuivale jäänud Grönholmil on 35, Sordol 24 ning Stohlil ja Solbergil kummalgi 18 punkti.