21. märts 2003 18:06

Telkov - Vasiljev oodatult tagarea mehed

Ebaõnn tabas Telkovi kolmeteistkümnendal katsel

Vladimir Telkov - Juri Vassiljev stardivad Itaalias

Täna kell üheksa hommikul, kohaliku aja järgi, anti Itaalias Il Ciocco rallil start esimesele ringile, mis koosneb üheksast kiiruskatsest. Kuue katse järel püsivad võistlejaterivis ka Subaru Rally Team Estonia mehed Vladimir Telkov - Juri Vassiljev.

Esimesel kiiruskatsel saavutas absoluutarvestuses parima aja kuuendana startinud Andreucci Fiat Puntol. G. Galli oli üldarvestuses viies, kaotades võitjale 11,6 sekundit. See aeg oli aga piisav, et tagada talle võistluse algul N-rühma arvestuses esikoht.

Cantamessal oli probleeme piduritega ning seetõttu suutis ta oma Renault Clio üle esimese kiiruskatse finiðijoone tuua alles 15. autona. Dallavilla auto libises liialt, Caldani aga lasi autole panna alla liiga pehmed rehvid. Ratiglia sõitis kurvis otse ning kaotas sellega väärtuslikke sekundeid - peale esimest kiiruskatset oli ta siiski 13. kohal.

Francesconil oli probleeme käiguvahetusega, ent Tognozzi tabas kivi ning selle tulemusena lõhkes tema Rover Mg Zr 160-l esimene vasak rehv. Seetõttu lõpetas ta esimese kiiruskatse alles viimasel, 75. kohal, kaotades liidrile neli ja pool minutit. Samas Telkov sai katselt kirja aja 2:56,4, ning tulemuseks 71 positsioon.

Teine kiiruskatse - Roggio, jäeti ära, kuna nullautol, mida juhtis Manrico Falleri, juhtus õnnetus, mille tulemusena purunes sõiduki vedrustus ning auto blokeeris raja.

La Croce katselt võttis taas võidu Andreucci. Cunico on N-rühma esimene ja üldarvestuses kuues.

Fiorio kordas Caldani viga, lastes autole alla panna liiga pehme
kummiseguga rehvid. Vita aga lasi panna liiga kõvad rehvid. Dallavillal oli probleeme käiguvahetusega.

Peale 18. Bizzarri-Bosi meeskonna sõitu katkestati kiiruskatse, kuna
kiirabi pidi andma abi ühele pealtvaatajatest, keda tabas haigushoog.

Ilmselt juhtus ka kuuendal lisakatsel rajal midagi, sest kõigile peale 22. ekipaaži pandi nende aeg.

II võistluspäev

Kolmeteistkümnenda katsena kavas olnud Renaio katse sai saatuslikuks mitmele ekipaažile. Cantamessa lõhkus generaatoririhma ja katkestas, Aghinil oli probleeme tagaamortidega. Sellelt katselt ei saanud enam aega kirja ka rallil võistelnud Eesti rallipaar.

Andreucci võistlusautol lõhkes Basso lisakatsel tagumine vasak rehv ja ta kaotas ralli juhtpositsiooni, mis tal oli alates ralli algusest ning langes kokkuvõttes neljandale kohale.

Rossetti lõhkus esimese vasaku rehvi ja kaotas sellega kaks minutit, kukkudes samas viiendalt kohalt kaheteistkümnendaks.