Timo Vaarmann: Tuba oli koguaeg käsi täis

Priit Ollinole Tallinna rallilt esimene klassivõit

Eesti autoralli MV punktiseis pärast 2005. aasta 3. etappi

Rauam - Kinnunen N-rühmas kiireimad eestlased

Ain Teppo ja Eimar Tiisleri debüütralli algas uperpalliga

Jouni Ampuja - Jarmo Lehtinen Paldiski kiiruskatsel. Foto: Oliver Tampuu
22. rahvusvahelise Tallinna ralli esimese võistluspäeva lõpetasid kahe sõidetud kiiruskatse kokkuvõttes liidrikohal Ford Focus RS WRC-l võistlevad soomlased Jouni Ampuja - Jarmo Lehtinen.

Tallinna ralli esimeselt kiiruskatselt Margus Murakase ja Aare Ojamäega (Toyota Corolla WRC) võrdse aja kirja saanud Jouni Ampuja ja Jarmo Lehtinen (Ford Focus RS WRC) võitsid Paldiski linnas sõidetud 5,4 kilomeetri pikkuse asfaldikatse ja lõpetasid võistluse avapäeva liidrikohal.

Alliku katsel kolmandat ning Paldiski katsel teist aega näidanud Priit Saluri - Indrek Lepp (Mitsubishi Lancer Evo 5) kaotasid soomlastele kokkuvõttes 4,3 sekundit ning on sellega üldarvestuse teisel kohal.

"Kartsin, et ei saa käima ennast, aga üllatavalt hästi ärkasin juba esimesel katsel. Kruusal tegime siiski üks-kaks viga ja paar eksimust pidurdusmaaga oli ka linnakatsel," kommenteeris kolmandat katset teiselt stardipositsioonilt alustav tartlane. "Stardikoht on kehva, võiksime ehk tagapool olla. Arvan, et Murakas sellepeale mängiski, aga meile on iga sekund kallis."

Paldiski katselt kolmanda aja kirja saanud Gunnar Tamm - Kalev Kuzmin (Subaru Impreza) lõpetasid Tallinna ralli esimese võistluspäeva kolmandal kohal, jäädes liidritele alla 8,4 sekundiga. Poole sekundiga edestas JR Racingu ekipaaž kahe katse kokkuvõttes WRC-autol võistlevaid eestlasi.

Margus Murakas tunnistas, et 9-sekundiline kaotus Ampujale kogunes linnakatsel pidurdusmaade valesti hindamise tõttu. "Meil läksid mõned šikaanid vähe pikaks. Aga ma arvan, et ei ole halba ilma heata. Homme on meil sellevõrra puhtam sõita," ütles Murakas.

"Kas suudame Ampujat püüda, seda näitab teine võistluspäev. Kõige keerulisemad saavad olema kaks viimast kiiruskatset, seal jooksevad pöörded piirajasse. Meil on maksimumkiirus 196, aga usun, et poisid saavad kiiretel lõikudel 220 km/h kindlasti kätte," lisas Murakas.

N-rühma liidrikohal lõpetasid ralli avapäeva üldarvestuses viiendaks platseerunud Andrei Žigunov - Igor Ter-Oganesjants (Mitsubishi Lancer Evo 7). Kaotust üldliidritele kogunes venelastel 10,6 sekundit.

Tallinna ralli jätkub 7. mail, kui Rapla ümbruses sõidetakse kaheksa kiiruskatset. Esimene võistlusauto stardib teise võistluspäeva esimesele katsele hommikul kell 8.03. Ralli lõpeb Tallinnas Premia jäähallis, kuhu esimene võistlusauto saabub kell 18.30.