Kaspars Šimkus võitis Škoda rallilt auhinnaauto

Škoda ralli võitsid Priit Saluri ja Indrek Lepp

Škoda rallit juhib Nõlvak 0,1 sekundiga Dorossinski ees

Nõlvak ja Rauam lõpetasid avapäeva võrdse ajaga

Škoda ralli avakatsel tegi kiireimat sõitu Lembit Nõlvak

Paides algab rahvusvaheline Škoda ralli

Kaspars Šimkus ja võiduauto. Foto: Villu Teearu
Škoda ralli eriauhinna, 150 000 krooni maksva sõiduauto võitis Kaspars Šimkus. Paide linnas toimunud vigursõidul osales 20 Škoda ralli klassivõitjat - nii piloodid kui sturmanid.

Esimese sõidu tegi Škoda ralli eriauhinnaks olnud Škoda Fabial Alar Tatrik, kes sai kirja aja 21,44 sekundit. Esimesena sai aja alla kahekümne sekundi kirja Venemaa naisvõistleja Svetlana Muraveinikova.

Indrek Lepa aeg 18,94 oli seejärel parim, kuni startis lätlane Kaspars Šimkus, kelle tulemus 17,71 jäi eestlastel löömata. Riivo Pappel ja Ats Remmelg olid võidule lähedal, ent esimesel nurjas sõidu tikupuude, mille tõttu lisandus lõppajale kolm trahvisekundit ning hiidlane jäi autost ilma vaid 0,06 sekundiga.

Venelaste võidulootused püsisid Andrei Žigunovil, ent ajaga 17,89 tuli idanaabreil tunnistada lätlase paremust.

"Miks ma konkurentidest parem olin, selle kohta selgitust anda ei oskagi," sõnas võidu üle rõõmustanud Kaspars Šimkus. "Olen väga õnnelik," kinnitas Fabia võitja. Ja rõõmustamiseks oli Šimkusel sel aastal Paides peetud autorallil tõesti põhjust - auhinnaauto võit, N2 klassi võit ning pääsemine kurikuulsast "Sõpruse august", mille Honda Civicul võistelnud lätlane möödunud aastal järgi proovis.