07. märts 2004 21:41
Loe kommentaare (151)

Kamari jäärajasõidu võistlusel startis 120 osavõtjat

Kamari järvel peetakse laupäeval jäärajavõistlus

6. märtsil toimus Põltsamaa lähistel, Kamari järvel jäärajasõidu võistlus, kus erinevates klassides startis rekordiline arv võistlejaid - ühtekokku käis rajal 120 osavõtjat.

Kõige osavõturohkem oli 2WD esiveoliste sõiduautode klass neljakümmne nelja startijaga. Tagaveolistel autodel oli sõijaid üheksa, noori 26 ja naisi 6.

Esiveoliste autode klassis saavutas esikoha Meelis Liivrand, teise koha saavutas Toomas Angerjärv ja kolmanda Virko Juga.

Tagaveolistel autodel tegi kiireimat sõitu Silver Maidla "sapakal" Tarmo Troska ja Urmas Ploomi ees.

Noorteklassis võidutses Erki Ehvert Lada Samaral, talle järgnesid Martti Hoop ja Jaan Pettai.

Viiest vaprast naisest võidutses Tiina Urm, Sigrid Vislapi ja Margit Kivi ees.

Pärast lõunat läksid rajale juba kiiremad autod. Mõõtu võeti 4WD tänavasõiduautode klassis, 4WD piigi ja 2WD piigi klassis. Seejärel startisid auto-rallikrossi klassi võistlusautod.

Kahjuks oli osalemas vähe 4WD sõitjaid, kuid auhinnad jagamata ei jäänud. 4WD klassis saavutas esikoha Virgo Arge, Priit Kaldmäe ja Jaanus Sermuse ees.

4WD piik klassis saavutas esikoha Lembit Nõlvak, teise koha Slava Popov ja kolmanda Jaan Mölder junior.

Tõsine heitlus käis 2WD piikide klassis, kust võitjana väljus Severi Šveters, Aivis Ohtla jäi teiseks ja Vahur Vene kolmandaks.

Põnevaks kujunes ka võistlus auto-rallikrossi klassis. Finaalsõidu võitis Aivis Ohtla, Andres Kaabli ja Asso Ojandu ees.

Korraldamise poole pealt tekitas segadust osavõtjate suur arv, mis nihutas paigast ajagraafiku, kuid vaatamata sellele õnnestus enne pimedat võistlus lõpetada.

Ilm soosis üritust ja üldiselt jäid kõik rahule. Tänu suurele hulgale sponsoritele olid väljas ka korralikud auhinnad. Kõige rohkem elevust tekitas Paju Talu poolt välja pandud suitsupõrsas. Võistluse korraldas Põltsamaa Autospordiklubi.

Lõpetuseks tahaks lisada ühe märkuse, mida on kuulda olnud ka teiste korraldajate suust - on tekkinud teatud seltskond, kes pidevalt üritavad vaielda ja kommenteerida küll korraldajaid ning kaasvõistlejaid.

Mõnedel võistlustel on vaidlused läinud päris tuliseks. Enamus sellest seltskonnast oma sõiduoskustega auhinnalistele kohtadele ei pretendeeri, küll aga on nad kõvad sõnavõtjad. Millegipärast ei ole sellist suhtumist ja käitumist täheldanud tegevsportlaste hulgas, kes saavad aru, et korraldaja ja kohtuniku otsus on täitmiseks, mitte arutamiseks.