06. august 2017 22:27

Kehalas nügiti betoonseina ja vundamendiplokke

«Rallikross tundus alati kättesaamatu unistusena»

Kodune rallikrossi hooaeg jätkub uuel Kehala krossirajal

Olerex - Eesti rallikrossi meistrivõistlused jätkusid 5. augustil Lääne-Virumaal Kehalas uuel rallikrossi rajal. Võistluse tegi kaasa rekordarv osalejaid, kokku 47.

Supercar klassis plaanis võistelda 7 meest. Kõik paraku treeningsõidust kaugemale ei jõudnud. Ain Laiverikule (Mitsubishi Lancer Evo 6) jäi päev õige lühikeseks, kuna tema auto sai kannatada juba treeningu ajal, kui see libises vastu betoonseina. Eelsõitudes jäi autosid veel vähemaks ning finaali jõudis 4 võistlejat. Finaalsõidu viimasel ringil tabas Seido Nõmmküla (Mitsubishi Lancer Evo 6) raja kruusaosal betoonplokki ja tal tuli liidrikohalt katkestada. Esikoha võitis Ricardo Bortkevitš (Mitsubishi Lancer Evo), teisena finišeeris Ameriico Jõffert (Subaru Impreza) ja kolmanda tulemuse sai kirja finaalsõidus streikiva autoga kimpus olnud Andri Õun (Ford Fiesta).

Raja kruusaosal oli kunstlikud šikaanid, mille ehitamisel oli kasutatud vundamendiplokke. Samasuguseid betoonmürakaid oli ka sisekurvides. Betoonplokid "jäid jalgu" mitmele sõitjale. Nii pidi Touringcar klassis võistelnud Margo Soomets (Ford Fiesta MK6) katkestama esimese eelsõidu, kui tema autol tuli kokkupõrke tulemusena esimene parem ratas kõige täiega alt ära.

Touringcar klassis võidutses Einar Valdmaa (Ford Fiesta). Kalmer Vaht (VAZ 2101) oli teine ja Siim Sündema (BMW 318) kolmas.

Treeningsõidu ajal müksasid vundamendiplokki ka super 1600 klassi sõitjad. Siim Saluri Citroen C2 riivas plokki ja libises seejärel kraavi. Kui super 1600 klassi tabeliliider Janno Ligur (Škoda Fabia) vastu plokki läks, siis tema sõiduk jäi rajale risti ja betoonplokk vajus külili kraavi. Finaalsõidus Janno Ligur ei eksinud ja teenis super 1600 klassis välja neljanda järjestikuse etapivõidu. Andre Kurg (Škoda Fabia) oli selles arvestuses teine ja Mihkel Varul (Peugeot 206) kolmas. Juunioride arvestuses saavutas võidu Marko Andreas Muru (Honda Civic).

Krosskartide klassis läks võit Sten Ojale. Esmakordselt selles arvestuses konkurentsi pakkunud mehe järel hõivasid pjedestaali madalamad astmed Eero Nõgene ja Sven Kokla.

Vahelduvalt vihmas ja päikeses peetud Kehala rallikrossi lõpetas ajakirjanike sõit krosskartidega. Esimese koha sai Toomas Vabamäe, teiseks tuli Lauri Hussar ning kolmas oli Kristjan Sooper.

Olerex – Eesti rallikrossi meistrivõistluste järgmine etapp peetakse 12. augustil Vasalemmas.