31. juuli 2017 3:00

Esapekka Lappi võitis, Ott Tänak oli seitsmes

Raul Jeets lõpetas Soome etapi WRC2 arvestuses punktikohal

Autoralli MM-võistlused jätkusid 27.-30. juulil Soomes sõidetud üheksanda etapiga. Esikoha saavutasid Toyotal kihutanud soomlased Esapekka Lappi ja Janne Ferm.

Toyota Gazoo Racing rallitiim tegi Soome MM-etapil ajalugu. Esapekka Lappi jõudis esmakordselt võiduni ja Juho Hänninen lõpetas võistluse kolmanda tulemusega. See on esmakordne juhus, mil tiimi kaks võistluspaari teenisid välja poodiumikoha. Lisaks oli rallit juhtimas suurema osa ajast Yaris WRC ning kahekümne viiest kiiruskatsest võitsid tiimi sõitjad 18.

Samuti Toyota Yaris WRC rallimasinat roolinud Jari-Matti Latvala katkestas laupäeval võistluse - seda liidrikohalt. Ta naasis pühapäeval rajale ning võttis mõned katsevõidud lisaks.

Latvala märkis, et kuigi tal endal ei olnud ralli otsustavas faasis võimalik võidu peale sõita, tunneb ta siirast heameelt selle üle, et Esapekka Lappi teenis välja oma esimese võidu.

Lappi kommenteeris: "Tavaliselt ma ei ole emotsionaalne inimene, aga seekord ma ütlen, et see on võimas! Milline ralli! Ma poleks iial osanud kujutleda, et saame sellise tulemuse. See oli ikka väga suur üllatus! Ütlen tänusõnad tiimile, kes on lühikese aja jooksul suutnud ehitada sellise suurepärase auto."

Kui Esapekka Lappi - Janne Ferm olid esimesed ning Juho Hänninen - Kaj Lindström kolmandad, siis nende vahel napsasid endile teise koha Elfyn Evans - Daniel Barritt. M-Spordi autoga kihutanud mehed tüürisid DMACK-i kirjadega Ford Fiesta WRC finišisse ajaga, mis oli 0,3 sekundi jagu parem, kui kolmanda tulemuse kirja saanud soomlastel. Sõita ära 315,63 katsekilomeetrit ja siis olla nii napilt, aga siiski kiirem, on märkimisväärne.

Samuti M-Spordi Fordiga võistelnud Ott Tänak - Martin Järveoja lõpetasid võistluse seitsmenda tulemusega. Võitjaist jäi eestlasi lahutama üks minut ja 53,6 sekundit.

Punktitabelis on Tänakul nüüdseks koos 119 punkti. Neli etappi enne hooaja lõppu on saarlane sellega kolmandal kohal. Liidripositsiooni on hõivanud võrdselt 160 punkti teeninud Thierry Neuville ja Sébastien Ogier. Jari-Matti Latvalalal neljandana on kirjas 114, Dani Sordol viiendana 84 ja Elfyn Evansil kuuendana 79 punkti. Esapekka Lappi kerkis 45 teenitud punktiga kümnendaks.