15. juuli 2017 23:37

Ajakaristus kukutas Allan Popovi teise kümne lõppu

Georg Gross pingutas võidu nimel kõvasti

Kiiruse poolest äsjasel RR Estonia - Tartu rallil N4 klassis teise koha väärilist sõitu teinud Allan Popov ja Aleksei Krõlov said žüriilt 5-minutilise ajakaristuse, mistõttu nad langesid omas masinaklassis viimasele kohale.

N4 klassis saavutasid esikoha Siim Plangi - Urmas Roosimaa, kelle järel olid esialgsetel andmetel teisel positsioonil Allan Popov - Aleksei Krõlov. Klassivõitjaist lahutas Mitsubishi Lancer Evo üheksal sõitnud mehi 4 minutit ja 5,3 sekundit.

Žürii sai lisakatse kohtunikelt ja teistelt võistlejatelt info, mille kohaselt
võistlusauto number 18 peatus kümnendal kiiruskatsel keelatud kohas finišijoone ja stoppjoone vahel. Eesti ralli võistlusmäärus sätestab, et peatumine finišijoone kollase eelmärgi ja peatumismärgi stoppjoone vahel on keelatud ja rikkumisest teavitatakse žüriid. Kaalunud kohtunike selgitusi ja arvestanud kõiki asjaolusid, otsustas žürii määrata võistluspaarile Allan Popov - Aleksei Krõlov 5-minutilise ajakaristuse.

See tähendas, et esialgsetel andmetel üldarvestuses seitsmenda koha saavutanud võistlejad langesid kahekümnendaks. Ka poodiumikohast N4 klassis jäid nad lisandunud ajakaristuse tõttu ilma.

RR Estonia - Tartu rallil kuulus N4 klassis kolmas koht seega RR Estonia Motorspordi rallipaarile Steven Viilo - Jakko Viilo (Mitsubishi Lancer Evo 9), keda jäi klassivõitjaist lahutama 5 minutit ja 29,1 sekundit. N4 klassi kolmanda koha said ASRT rallitiimi võistlejad Dmitri Feofanov - Normunds Kokins (Mitsubishi Lancer Evo 9). Külalisvõistlejad kaotasid klassivõitjaile 6 minutit ja 33,8 sekundit.