Rauno Paltser
15. juuli 2017 1:09

Avapäeva lõpetasid liidrikohal Gross ja Mõlder

Sel nädalavahetusel toimub neljas Tartu ralli

Tartu- ja Põlvamaa teedel peetava Eesti autoralli meistrivõistluste neljanda etapi avapäeva lõpetasid liidrikohal Ford Fiesta WRC autol sõitvad Georg Gross ja Raigo Mõlder.

Arvult neljandale Tartu rallile startis 77 võistluspaari. Avapäeval sõideti neli kiiruskatset, kogupikkusega 24,88 km.

Enne esimest kiiruskatset katkestasid siduriprobleemide tõttu sõidu Valeri Gorban - Sergei Larens. Mini Cooper WRC ralliautoga võistlevad mehed on taas stardis laupäeval.

Avakatsena sõidetud 10,53 km pikkuse Sirvaste kiiruskatse võitsid Georg Gross - Raigo Mõlder. Võrdselt 12,3 sekundit kaotasid neile identse aja välja sõitnud Alko1000 Motorspordi võistluspaarid Siim Plangi - Urmas Roosimaa (Mitsubishi Lancer Evo 10) ja Ranno Bundsen - Robert Loštšenikov (Mitsubishi Lancer Evo 8).

Sirvaste korduvkatse parimad olid taaskord Gross - Mõlder. Seekord said teise aja kirja Rainer Aus - Taaniel Tigas (VW Polo), kes kaotasid katsevõitjaile 9,7 sekundit.

RR Estonia - Tartu ralli avapäeva lõpetas 1,91 km pikkune Põlva linnakatse, mida sõideti kahel korral. Katse mõlemad läbimised võitsid Georg Gross - Raigo Mõlder, kes lõpetasid reedese rallipäeva liidrikohal.

Pärast nelja sõidetud kiiruskatset hoiavad absoluutarvestuse teist kohta Aus - Tigas, kes jäävad liidritest maha 25,5 sekundiga. Üldarvestuse kolmandad ja N4 klassi liidrid on Plangi - Roosimaa, kes kaotavad 30,8 sekundiga.

Laupäeval ootab võistlejaid ees kuus kiiruskatset, kogupikkusega 101,19 km. Teise võistluspäeva avakatsele stardib esimene võistlusauto kell 10.

RR Estonia - Tartu ralli võitjad jõuavad Tartu raekoja platsil asuvale poodiumile laupäeval kell 17.15.