Loe kommentaare (1)

Alar Rosenberg saavutas esmakordselt sprindivõidu

Tapa linn võõrustab tuleva kuu hakul mitut võistlust

Tapa rallisprindi võitsid Rainer Paavel ja Paavo Pajuväli

Hulk aastaid rahvaspordis konkurentsi pakkunud Alar Rosenberg saavutas pühapäevasel sprindietapil klassivõidu. Subaruga võistelnud mehele oli see üldse esimeseks korraks, kui tal õnnestus rahvasprindil poodiumikoht välja võidelda.

4. juunil Tapa vallas sõidetud Kassetikeskus - Tapa rahvasprindil saavutas 4WD klassis esikoha Subaru Imprezaga võistelnud Alar Rosenberg. Ta ütles, et ei teagi täpselt öelda, mis edu tagas: "Seda ei oskagi öelda, mis oli võidu võti. Aga mulle raja profiil meeldis! Seal olid looduslikud kurvid, mitte ei pidanud tünnide vahel keerutama. Sai ilusti sujuvalt ühest kurvist teise minna. Krossiraja osa oli mõnus!"

Kui võistlusrada võis kohati tunduda ekstreemne, siis Rosenberg märkis, et nurisemiseks põhjust ei olnud: "Kohati oli krossiraja osa kiviklibune. Mõnes kohas auto roomas mööda põhja, aga rada oli ikkagi täitsa sõidetav."

Klassivõiduni jõudnud mees lisas, et kui nüüd õnnestus rahvasprindil saavutada esikoht, siis oli see talle üldse esimeseks korraks, mil ta suutis sprindil pjedestaalikoha välja teenida. "Olen ikka neljas olnud," naeris ta.

Kolme sekka mahtusid üheksa osalejaga masinaklassis üldse vaid Subaruga sõitnud mehed. Teise kohaga lõpetas võistluse Asso Ojandu ja kolmas oli Timo Kukk.

Enam kui 20 osalejaga masinaklassis 2WD-S, kus võisteldakse üle 1,8 liitrise mootoriga kaherattaveoliste autodega, võitis sõidu Marko Kukuškin (BMW 320i). Alari Lunts (BMW 323ti) oli teine ning Silver Sõmer (BMW Compact) kolmas.

Väiksema kubatuuriga kaherattaveoliste autode masinaklassis 2WD-V teenis võidu välja Rivo Vähi (Honda Civic). Teise kohaga lõpetas pühapäevase võistluse lätlane Andris Aleksejevs (Honda Civic) ja kolmas oli Rutmar Raidma (Volkswagen Golf).

14 osalejaga SU klassis oli esikolmik järgmine: Sander Klaus (VAZ 2107) võitis, Aivo Täpsi (VAZ 2107) oli teine ja Keio Priimats (VAZ 2107) kolmas. M&L liiga arvestuses võistelnud neljast mehest osutus sel korral võitjaks Timo Pipar (AZLK 2140). Heigo Tinno (IZ 412) oli teine ja Rauno Jüriado (VAZ 2107) kolmas.

Naisvõistlejate omavahelise mõõduvõtu võitis Maria Roop (Seat Ibiza). Teise tulemuse sai kirja Tiina Ehrbach (Volkswagen Golf) ning kolmanda Kersti Meindorf (Citroen Xsara).

Kuni 18-aastaste noorte arvestuses olid kolm paremat: Patrick Juhe (Honda Civic), Jaan Eerik Planken (Honda Civic), Virgo Šuman (BMW 318i). Nooremas vanuserühmas ehk kuni 16-aastaste masinaklassis võttis etapivõidu Jaspar Vaher (Toyota Yaris) noore kiire lätlase Māris Millersi (Mitsubishi Colt) ees. J16 klassis oli kolmas Johannes Martin Saar (Volkswagen Golf).

Rajal käisid ka krosskardid. Selles arvestuses kuulus võit Sven Koklale (Speedcar Xtrem 750).

Kassetikeskus - Tapa rahvasprint oli Eesti Autospordi Liidu karikavõistluste viies etapp, Lääne regiooni meistrivõistluste seitsmes etapp, SU klassi karikasarja seitsmes osavõistlus ning M&L liiga sprindikarika kuues etapp.