04. juuni 2017 23:07

Rallikrossi meistrivõistlused jätkusid Laitse rajal

3. juunil peeti Harjumaal Laitse rallipargis Olerex Eesti rallikrossi meistrivõistluste teine etapp. Rajale jõudnud 43 osaleja hulgas olid kõik Eesti rallikrossi tipud, kelledest mitmed võtavad käesoleval aastal mõõtu ka rahvusvahelistes sarjades.

Kulbilohus toimunud avaetapil juba treeningsõidul auto lõhkunud ja seetõttu kogu etapi vältel ebaõnnestunud Seido Nõmmküla (Mitsubishi Lancer Evo) pakkus Laitses kohe algusest saati Supercar klassis arvestatavat konkurentsi. Kui eelringides said protokolli kirja teised-kolmandad kohad, ületas ta finaalis finišijoone esimesena. Seevastu Priit Karjus (Mitsubishi Lancer Evo), kes oli kõikides eelsõitudes püüdmatu, koges finaalis tehnilist ebaõnne, mistõttu läbis kõik kuus ringi rahulikult kulgedes. Eelsõitudes alles hoogu kogunud Raini Roomets (Škoda Fabia) üllatas finaalis ja saavutas teistkordselt teise tulemuse. Vaatamata tehnika altvedamisele lõpetas Andri Õun (Ford Fiesta) Laitse etapi teise kohaga, kuigi alates esimesest eelsõidust oli võistlusautol töös vaid kolm silindrit.

Kuigi Touringcar klassi eelsõitudes pakkusid kõige rohkem närvikõdi möödunud hooaja esikolmiku – Kalmer Vahti (VAZ 2101), Siim Sündema (BMW 318) ja Margo Soometsa (Ford Fiesta MK6) jõukatsumised, jäi Soomets poolfinaalis raja äärde ja löögile pääses treeningsõidul auto katusele pööranud Einar Valdmaa (Ford Fiesta). Valdmaa tegi finaalis lausa niivõrd kõva sõidu, et Vaht, kellele Laitse raja kiirus on alati väikeseks komistuskiviks olnud, jäi Valdmaast maha koguni 4 sekundit. Möödunud etapil kõik sõidud võitnud Vaht suutis kolmandaks jäänud Sündemad aga omakorda edaestada pea sama pika edumaaga.

Super 1600 klassis saavutas kindla võidu Janno Ligur (Škoda Fabia). Ta võitis kõik kolm eelsõitu, poolfinaali ja lõpuks ka finaali. Edasi läksid kohavõitlused juba pingelisemaks. Avaetapilt kõrvale jäänud Janno Õis (Honda Civic) oli nobe, kuid finaalsõidus eksis ta aga trajektoorivalikul, mis tõi kaasa kokkupõrke kaasvõistleja, rajapiirde ja lõpuks muldvalliga. See eksimus tekitas soodsa võimaluse Siim Salurile (Citroen C2) positsiooni parandamiseks, mille ta ka edukalt ära kasutas, ületades finišijoone teisena. Kulbilohus toimunud avaetapil teisele kohale sõitnud Mihkel Varul (Peugeot 206) pidi sel korral leppima kolmanda kohaga. Kõige suurem üllataja selles klassis oli uue autoga rajale tulnud Gleb Bogdanov, kes kokkuvõttes küll poodiumile ei jõudnud, aga näiteks esimeses eelsõidus finišeeris Lada Samaraga võistelnud mees Janno Liguri järel.

Juunioride arvestuses kuulus võit Marko Andreas Murule (Honda Civic) Martin Juga (Lada Samara) ees.

Krosskartide arvestusklassis Crosskart Xtreme võitlesid seekord endile poodiumikoha välja Eero Nõgene, Raul Orav ja Sven Kokla.

Rallikrossi Eesti meistrivõistluste järgmine etapp toimub 17. juunil Vasalemmas.