28. august 2016 4:41

Tallinna rallil saavutasid võidu Rovanperä ja Pietiläinen

Tallinna ralli avapäeval domineerisid välisvõistlejad

Tallinna ralli stardirivi avab Kalle Rovanperä

26.-27. augustil Tallinnas ning Harjumaa ja Raplamaa teedel sõidetud 33. Tallinna rallil saavutasid üldvõidu soomlased Kalle Rovanperä ja Risto Pietiläinen, kes võitsid kolmeteistkümnest kavas olnud kiiruskatsest 11.

Sada kilomeetrit kiiruskatseid selja taha jätnuna finišeerisid laupäeva õhtul Tallinna ralli võitjaina Kalle Rovanperä - Risto Pietiläinen (Škoda Fabia R5). Kuueteistkümnendat korda läks Tallinna ralli võit seega põhjanaabritele.

"Pärast avapäeva pisikesi mootoriprobleeme oli täna meie jaoks perfektne päev, võitsime kõik üheksa kiiruskatset," märkis 15-aastane Kalle Rovanperä. "Voittajien on helppo hymyillä!"

Viie aasta eest Tallinna rallil esikoha saavutanud Jānis Vorobjovs - Andris Mālnieks (Mitsubishi Mirage) lõpetasid tänavuse võistluse teise tulemusega. Lätlased jäid soomlastele alla ühe minuti ja 18,5 sekundiga.

Kolmanda kohaga lõpetasid ralli Ranno Bundsen - Robert Loštšenikov (Mitsubishi Lancer Evo 8). E12 klassis võidu saavutanud eestlased jäid üldvõitjaist veidi enam kui kahe minuti kaugusele.
Eesti meistrivõistluste arvestuses sõitnuist olid nad parimad.

Ralli kuulus viienda etapina ka Läti autoralli meistrivõistluste arvestusse ning kolmanda etapina Põhja-Euroopa (NEZ) juunioride meistrisarja arvestusse. Samuti oli tegu Alexela Dmack trofeesarja viienda etapiga.

Läti meistrisarja parimad punktid noppisid Kalle Rovanperä ja Risto Pietiläinen. NEZ-sarja arvestuses osutusid võitjaiks Miko Niinemäe - Martin Valter (Peugeot 208), kes üldises pingereas saavutasid viienda koha. Absoluutarvestuses 15. koha saavutanud Ken Torn - Riivo Mesila (Ford Fiesta R2) olid edukaimad Alexela Dmack võistlussarja arvestuses.

Eesti autoralli meistrivõistlused jätkuvad 23.-24. septembril toimuva Tartu ralliga.