Harjumaa kruusatolmus võitsid Egon Kaur ja Silver Simm

Üle tee jooksnud laps pääses rallirajal napilt auto eest

Egon Kaur: Üritame esikohta hoida ja võtta võidu!

Rainer Aus alustab liidri püüdmist 6,4 sekundi kauguselt

Rasmus Uustulnd ja Imre Kuusk sõitsid teelt välja

Reede õhtul algab Tallinnast kolmas Harju ralli

Siim Liivamägi täidab enda lapsepõlveunistuse

27. ja 28. mail peetud Neste Harju rallil finišeerisid võitjatena Egon Kaur ja Silver Simm, kellele see oli esimeseks ühiseks rallistardiks. Mitsubishi Lanceril kihutanud meestele kuulus esikoht ka klassis N4.

Egon Kaur - Silver Simm (Mitsubishi Lancer Evo 9) võitsid teise etapina Eesti autoralli meistrivõistluste arvestusse kuulunud Neste Harju ralli 10,9 sekundilise eduga võistluspaari Rainer Aus - Simo Koskinen (Mitsubishi Lancer Evo 9) ees. Neist omakorda vaid 0,4 sekundi kaugusele jäid ralli lõppedes kolmandaks platseerunud Roland Murakas - Kalle Adler (Mitsubishi Lancer Evo 10).

"Kokkuvõttes oli väga raske võistlus, sest pinget jagus viimase kilomeetrini. Kui Matsimäel saime juba hea edu, siis järgmisel katsel tegime vea ja sõitsime amordi puruks, kuid õnneks jäi sõita vaid üks lühike katse ja edust piisas, et võita," rääkis Egon Kaur. "Esimeseks ralliks koos Silveriga olid päris keerulised katsed sõita, kuid just Kemba ja Matsimäe õnnestusid meil hästi ja sealt me need võiduks vajalikud sekundid enamjaolt saimegi."

Üldarvestuse neljandal kohal lõpetasid äsjase ralli E12 (EMV7) klassis võiduni jõudnud Aiko Aigro - Kermo Kärtmann (Mitsubishi Lancer Evo 6). Klassivõitjatest 53,1 sekundi kaugusele jäid Anre Saks - Rainer Maasik (Mitsubishi Lancer Evo 7). Klassi kolmandad olid Rünno Ubinhain - Carl Terras (Subaru Impreza).

Kuni 1,6-liitrise mootoriga kaherattaveoliste A6, N2, R1 ja R2 klassi autode arvestuses EMV3 võitsid Miko-Ove Niinemäe - Martin Valter (Peugeot 208). Teise koha said ses arvestuses Gustav Kruuda - Ken Järveoja (Ford Fiesta), kes kaotasid võitjatele 42,6 sekundit. Meistrivõistluste hooaja teise etapi lõpetasid kolmandana Kenneth Sepp - Tanel Kasesalu (Ford Fiesta R2), kellel kogunes kaotust klassivõitjatele minut ja 37,6 sekundit.

Kuni kaheliitrise mootoriga kaheveoliste autode arvestuses EMV4 (kassid A7, N3, R3, E10) teenisid võidu Mait Madik - Toomas Tauk (Honda Civic Type-R), kelle edu teiseks jäänud rallipaari Silver Sōmer - Gert Virves (Opel Astra) ees oli kolm minutit ja 11 sekundit. Kolmandad olid selles arvestuses Karl Jalakas - Rando Tark (BMW Compact).

Rahvusliku E-rühma klassis E9 (EMV5), kus sõidetakse 1,6-liitrise mootoriga kaherattaveoliste autodega, võtsid võidu Gert-Kaupo Kähr - Jan Pantalon (Honda Civic). Viimasel kiiruskatsel pidid tehniliste probleemide tõttu liidrikoha loovutama Janar Tänak - Janno Õunpuu (Lada S1600), kes kaotasid võitjatele ralli lõpuks 12 sekundit. Klassi kolmandad olid venelased Klim Baikov - Andrei Klestšev (VAZ 2105).

Klassis E11 (EMV6), kus sõidetakse üle kaheliitrise mootoriga autodel, viisid hooaja teiselt meistrivõistluste etapilt võidu koju Madis Vanaselja - Jaanus Hōbemägi (BMW M3). Klassi teise koha said Lembit Soe - Ahto Pihlas (Toyota Starlet) ja kolmandad olid soomlased Esa Uski - Matti Hämäläinen (BMW 325i).

Veoautode klassis E13 (EMV8) kuulus võit ekipaažile Taavi Niinemets - Esko Allika (GAZ 51A). Teise koha said Rainer Tuberik - Tauri Taevas (GAZ 51) ning klassi kolmandad olid Kristo Laadre - Andres Lichtfeldt (GAZ 51A).

Rallit alustas 74 võistluspaari, neist finišeeris 44.

Eesti autoralli meistrivõistlused jätkuvad 10.-11. juunil sõidetava Lyoness Lääne-Eesti ralliga.