07. märts 2016 3:28

Elfyn Evans võitis, James Morgan istus Tom Cave kõrval

Tänavu toimuvad pärast aastast pausi taas Briti autoralli meistrivõistlused, mille avaetapp peeti nädalavahetusel Walesis. Kodurallilt teenis võidupunktid tänavu Dmacki rallitiimi ridades võistlev 27-aastane Elfyn Evans.

39. Mid Wales Stages nime kandnud autoralli peeti 5.-6. märtsil Newtowni ümbruse teedel. Kesk-Walesis peetud võistlusel sõideti Hafreni, Myherini ja Tarenigi metsades ning kaasatud oli Sweet Lamb rallikompleks, mis on üle 60 aasta mänginud olulist rolli näiteks Lombard RAC rallil ja Walesi MM-rallil. Ralli ajalugu ulatub tagasi aastasse 1977, millest alates on võistlus toimunud mitmete erinevate nimede all ja paljudel erinevatel teedel.

Tänavu kihutati võidu kuuel kiiruskatsel, üldpikkusega 71 miili. Neist õige mitu teada-tuntud Walesi MM-rallilt. Avapäeval oli kavas kaks ning teisel päeval neli katset.

Võiduni jõudsid esimese võistlusnumbri all sõitnud Elfyn Evans - Craig Parry (Ford Fiesta R5), kes edestasid sarnasel autol võistelnud lähimaid konkurente 17,1 sekundiga. Skandinaavia võistluspaar Fredrik Åhlin - Morton Erik Abrahamsen oli pärast neljandat kiiruskatset korra ka liidrikohal, edestades kohalikke 3,5 sekundiga. Viienda lisakatse järel kaotasid rootslane ja norralane liidrikoha, jäädes konkurentidest 12,9 sekundi kaugusele.

Kolmanda kohaga lõpetas ralli Tom Cave, kes esmakordselt võistles koos James Morganiga, keda eestlased teavad kui Sander Pärna kaardilugejat. Samuti Ford Fiesta R5 autol sõitnud mehed kaotasid võitjapaarile ligi poolteist minutit.

"Ma tunnen Jamesi pikka aega ja me oleme olnud mõneti konkurendid - seda ajal, mil ta oli Sander Pärna kaardilugeja DMACK-i võistlussarjas," märkis Cave muigamisi. "Küsisin Jamesilt eelmise aasta lõpul, kas ta istuks R5 auto testimise ajal mulle kõrvale. Ta tuli ja jäin tema tööga äärmiselt rahule. Sealt sai meie hea koostöö alguse."

Ralli võitnud Elfyn Evans lausus, et pärast kahte WRC2-arvestuses võidetud rallit ja värsket võitu Briti meistrisarja etapilt annab see kõvasti enesekindlust tänavuseks hooajaks. "Ausalt olen päris rahul, et võitsime, sest viimati tuli sedalaadi esikoht 2011. aastal, nii et sellest on palju aega möödas," ütles ta. Evans lisas, et tundis end pühapäevastel kiiruskatsetel kindlalt: "Kontrollisin olukorda, kuid Fredriku kiirus pani mind muretsema. Siis vajutasin päraslõunastel kiiruskatsetel nii kõvasti, kui suutsin ja see tasus end lõpuks ära."

Fredrik Åhlin ütles, et rahuldub ka teise kohaga: "Võita olnuks keeruline. Me startisime teisel päeval 17-sekundilisest kaotusseisust ja sama palju lõpuks ka kaotasime."