08. august 2015 5:21

Plangi lõpetas avapäeva 19-sekundilises eduseisus

Kas Leedus võidab leedulane, lätlane või eestlane?

300 Järve ralli avapäeva lõpetasid liidrina Siim Plangi ja Marek Sarapuu, kes võitsid neljast kiiruskatsest kaks. Eestlased edestasid päeva lõpuks lähimaid konkurente 19,2 sekundiga.

Sel nädalal Leedus toimuva autoralli esimesel võistluspäeval sõideti kahel korral 20,5 km pikkust kiiruskatset ning kaks korda läbiti 4,06 km pikkust lisakatset. Pikal katsel said mõlemal korral konkurentidest jagu Siim Plangi - Marek Sarapuu (Mitsubishi Lancer Evo 10). Lühemad katsed võitsid leedulased Vytautas Švedas - Žilvinas Sakalauskas (Mitsubishi Lancer Evo 10).

Päeva lõpetasid liidikohal eestlased, edestades 19,2 sekundiga lätlaste duot Jānis Vorobjovs - Andris Mālnieks (Mitsubishi Lancer Evo 10). Kolmandale positsioonile platseerusid leedulased Vaidotas Žala - Žygimantas Augustas Žala (Mitsubishi Lancer Evo), keda jäi liidreist lahutama 23,7 sekundit. Vytautas Švedas - Žilvinas Sakalauskas olid päeva lõpul viiendad, kaotust 37,7 sekundit.

Priit Koik - Alari-Uku Heldna (BMW M3) lõpetasid esimese rallipäeva üldarvestuse 29. kohal. Kaherattaveoliste autode pingereas olid nad seitsmendad. Klassiliidrid Nikolai Grjazin - Jaroslav Fedorov (Peugeot 208 R2) olid eestlastest seni sõidetud 49,12 katsekilomeetri järel 21,6 sekundit kiiremad.

Ralli teisel päeval on kavas kaheksa kiiruskatset. Ralli viimane katse algab laupäeva õhtul veidi enne kella kaheksat.