19. aprill 2015 22:53
Naistest osutus võitjaks Margit Mäekivi. Foto: Kaido Saul

Haapsalu linnas sõideti laupäeval rahvasprinti

18. aprillil peeti Igaühe Terviseklubi eestvõttel Haapsalu linna tänavail viie sprindisarja arvestusse kuulunud rahvasprint. Üheksas arvestusklassis kokku osales 91 võistlejat üle Eesti.

Suuri üllatusi võitjate osas ei olnud. Küll aga jäi hea koht auto tehniliste probleemide tõttu püüdmatuks eelmise etapi klassivõitjail Robert Virvesel (J16) ja Gert Virvesel (2WD-V). Kui Hondal sõitnud vennad said Audru etapilt võidu, siis seekord purunes auto üks veovõllidest juba avavoorus. "Roberti sõidu ajal läks veovõll keskelt pooleks. Keevitasime kokku ja lootsime, et saab kaks vooru tehtud, kuid siis teises voorus pärast esimest kurvi murdus see jälle. Ehk et ise pole meetritki sõita saanud," kommenteeris Gert Virves.

J16 klassis saavutas sel korral võidu Mitsubishi Coldil sõitnud Kristjan Lepind. Vanemas vanuserühmas J18 alistas rivaalid Opel Astraga võistelnud Kaspar Kaasan.

Kümne naisvõistleja omavahelises mõõduvõtus osutus parimaks Margit Mäekivi (Honda Civic Type-R), kes kindlustas võidu kahe esimese vooruga. Järgnesid Tiina Ehrbach (Volkswagen Golf) ja Marin Aarn (Honda Civic Type-R).

Üle 1,8-liitrise mootoriga kaherattaveoliste autode klassis, kus võistlustules oli 16 osalejat, võitis selle paari kilomeetrisel tajal peetud asfaldietapi Andrek Põllumäe (BMW M3). Kaspar Kasari (Honda Civic Type-R) oli teine ja Rene Uukareda (BMW 325) kolmas. Alla 1,8-liitrise mootoriga autode arvestusklassis 2WD-V võttis võidu Indrek Tuur (Volkswagen Golf). Mirko Kaunis (Mitsubishi Colt) lõpetas võistluse ses klassis teise ning Igor Roosmaa (Ford Puma) kolmanda kohaga.

Neljarattaveoliste autode klassis olid kolme seas vanad rivaalid Aiko Aigro, Rainer Parik ja Gert Aasmäe. Aigro võitis kaks vooru, teises sõidus oli nobedaim Parik.

Moskvitšide klassis püüdis sel korral mitme võistlussarja punkte 9 meest. Parimaks osutus Martin Juhe (IZ 2715), kes võitis kõik kolm sõiduvooru. 14 osalejaga SU klassis võttis võidu nõukogude-aegse rallikarastusega autosportlane pseudonüümiga "Meinhard Meister" (VAZ 2105). Teise koha saavutas Haapsalu etapi initsiaator Kalle Kruusma (VAZ 2107) ning kolmas oli Meelis Värva (VAZ 2105).

Veteranide võistlusklassis võitis Haapsalu rahvasprindi Volkswagen Golfil sõitnud Valter Puda.

Haapsalu rahvasprint oli Eesti Autospordi Liidu karikavõistluste teine etapp, Lääne regiooni meistrivõistluste kolmas etapp, Hepa karikavõistluste kolmas etapp, SU klassi karikasarja neljas etapp ja Moskvich Liiga karikavõistluste kolmas etapp "suure karika" arvestuses.