14. oktoober 2014 4:24

Torn saavutas probleemide kiuste kodurallil klassivõidu

Saaremaa mehed Ken Torn ja Riivo Mesila suutsid Saaremaa autorallil masinaklassis A7 kõigist konkurentidest jagu saada, kuigi nende rallimasinat kimbutasid tehnilised probleemid.

Klassis A7 startis 47. Silveston Saaremaa rallil 12 ekipaaži, neist finišeeris 10. Parima tulemuse said selles klassis kirja Sar-Tech Motorspordi ridades autol Honda Civic Type-R võistelnud Ken Torn - Riivo Mesila.

Torn sõnas, et ralli avapäeva võtaks tema kokku lausega: "Oli enda leidmise päev." Teisel võistluspäeval oli ta enda hinnangul leidnud vajaliku kiiruse, kuid auto ei tahtnud koostööd teha. Nii tuli tal pidevalt pöialt hoida, et tehnika alt ei vea.

"Katsed olid ägedad. Arvan, et sõiduga võib ka rahul olla, ajad tulid okeid," kommenteeris Ken Torn rallit. "See oli mulle Hondaga alles 6-7 sõit, seega kilomeetreid päris vähe sellega."

Klassis A7 võidutsenud Ken Torn - Riivo Mesila edestasid teise tulemuse kirja saanud võistluspaari David Sultanjants - Siim Oja poolteise minutiga. A7 klassis kolmandaks platseerunud Kristo Subi - Raido Subi kaotasid võitjatele üle kahe minuti.

"Võrdlesin Hondaga sõitvate soomlaste aegu. Ja David Sultanjantsi kiirust tuli jälgida. Hommikul olid BMWd ka, aga nendel oli ebaõnn Undva katsel."